Таксата за принудително репатриране на автомобили с „паяк“ във Варна се увеличава до суми, които варират между 45 и 55 лв. Досега тя беше 30 лв.
Още: Кметът на Варна: "Синята зона" няма да спре да работи
Още: Момченце на 1 година почина в линейка, родителите му винят лекарите
Промяната беше гласувана на днешното заседание на съветниците от Постоянната комисия „Финанси и бюджет“ към Общинския съвет.
Ако ви вдигнат возилото в „Аспарухово“ ще дължите на „паяка“ 45 лева. Когато ви вземат колата от „Чайка“, „Левски“, „Младост“, „Трошево“, „Възраждане“, „Победа“, „Галата“ ще дължите 50 лева. Ако автомобилът ви е взет от „Владиславово“, „Виница“ или квартал „Бриз“ ще ви вземат 55 лева, информира ИА "Черно море".
Членовете на комисията одобриха и въвеждането на такса за репатриране на излезли от употреба ППС. Досега такава на собствениците не бе събирана и извозването до паркинг, намиращ се до наказателния под Аспарухов мост, ставаше за сметка на общината.
Още: ''Синята зона'' във Варна спира, ето каква е причината
Още: 17-годишен наряза гумите на десетки коли във Варна
Ако предложението на кмета получи одобрение на следващата сесия на местния парламент, това ще се промени и ще бъде въведена такса. Размерът й отново ще зависи от това в кой район на града се намира автомобилът. За центъра и квартал Аспарухово сумата ще е 22 лева, за зона „Квартали“ с обхват „Чайка“, „Левски“, „Младост“, „Трошево“, „Възраждане“, „Победа“, „Изгрев“, „Галата“, „С. И. Рилски“ цена ще е 25 лева, а за зона „Крайни квартали“ с обхват „Владиславово“, „Виница“, „Бриз“ и всички селищни образувания таксата ще е 27 лева. Такива ще са цените й при търсене на съдействие за репатриране, когато превозно средство пречи на строеж или друга дейност и трябва да бъде преместено на малко разстояние.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: За Коледа: Делфинариумът във Варна с безплатни представления
Шефът на общинското предприятие обоснова разликата в цените за репатриране на автомобил заради неправилно паркиране и репатриране на излязъл от употреба автомобил с наличието на социалния елемент. По думите му човек може да не бракува колата си, защото няма средства и по-малката такса няма да го натовари толкова, информира Moreto.net.