Наближава времето, в което хората започват да майсторят домашен суджук – идеалното мезе за чаша червено вино. През студените дни от годината всички онези наденички и всякакви други месни деликатеси са перфектно допълнение към трапезата ни.
Още: Знаете ли как се прави екстракт от розмарин
Още: Какви особености има в почистването на фурна с вентилатор?
Направата на домашния суджук обаче си има свои тънкости и специфики, които ако не знаете, няма как да вкусите от съвършения резултат, за който бленувате.
В днешната статия ще ви издадем някои хитрини от тефтерите на най-опитните домакини, които умеят да приготвят суджука по начин, нравещ се на всеки ценител на месото.
Какво трябва да знаем за направата на домашния суджук?
Домашният суджук е харесвано мезе. Някои хора си го похапват целогодишно, но зимата е перфектното време, в което можете да си го направите и да му позволите да изсъхне, без да се развали месото.
Още: Колко време най-малко трябва да се вари прясното мляко
Има не малко тънкости по приготвянето му. Една от тях е да избирате единствено качествени продукти, за предпочитане е да си ги набавяте от доказали се търговци.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Започнете да дъвчете суров джинджифил всеки ден и разберете какво се случва с тялото ви
Още: 5 неща, които трябва да знаете преди да закупите диамантен годежен пръстен
Точните пропорции са второто нещо, с което трябва задължително да се съобразите при приготвянето на този деликатес.
Не на последно място, разбира се, е самото сушене. То също е обвързано със специфики, които в никакъв случай не бива да се пренебрегват.
Вкусна и бърза рецепта със суджук
Още: Малки породи кучета, които остават дребни
Още: Ръководство за устойчив и екологичен дом
Много е важно, когато червата са напълнени, да оставите суджука на място, където температурите са сравнително постоянни. Трябва да е проветриво и хладно.
В продължение на 3 – 4 дни трябва да ги заглаждате с помощта на бутилка, така че да придобият желаната форма и излишният въздух да излезе от тях. Можете да опитате и с ръце, но е по-трудоемко, а и резултатът не е същият.
Нужно е още да ги притиснете с тежест за цяло денонощие. След това се закачат на открито, където има и слабо течение.
За да бъде готов за консумация, суджукът се нуждае от съхнене за 20 – 40 дни. Продължителността зависи от вида и количеството на месото, което сте използвали при направата на вкусния деликатес.
Следвайте тези съвети и сме сигурни, че ще останете истински доволни от резултата накрая!