Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Как да се справим с лошото настроение

21 февруари 2020, 09:21 часа

Има дни, в които е трудно да се усмихнете, трудно да мислите позитивно и трудно да вървите напред. Лошото настроение е нещо, което се появява неочаквано и може да доведе до много емоционална болка и драма.

Още: Долар - лев. Колко струва един щатски долар към един български лев днес, 23 декември /валутен калкулатор/

Още: Каква е разликата между червено и бяло месо и в кое има повече протеин

И докато се случва на всички, някои се справят с него много по-добре от други. Как? Като си припомнят някои сурови, но важни истини.

Ето кои са те:

Още: Топ 5 на най-вкусните сортове картофи

Още: Каква е разликата между пчелен прашец и прополис

1. Времето няма да спре, защото сте в лошо настроение

Така или иначе, трябва да преминете през следващите двадесет и четири часа. Можете да изберете да прекарате целия ден в сън и да се събудите утре със същия набор от притеснения и безсилие. Или бихте могли да прекарате деня, правейки нещо продуктивно. Може би вашата упорита работа няма да доведе до това да се почувствате по-добре тази вечер или утре сутрин, но след няколко седмици, когато се почувствате отново като себе си, ще се радвате, че сте положили усилия. Ще се радвате, че сте се захванали с нещо полезно, дори когато сте били в най-лошо настроение.

2. Ако не успеете, това не означава, че пътуването ви е било безсмислено.

Може да почувствате, че е загуба на време да вложите усилия в определена страст или връзка или кариерен път, защото така или иначе няма да постигнете това, което искате. Но дори и да сте прави, дори и да не го направите, това не означава, че времето ви е загубено. Ако правите това, което обичате или прекарвате време с някой, когото обичате, вие сте на правилния път. Няма значение къде ви води този път. Има значение как се чувствате, докато сте на него.

Още: Най-вкусната салата от цвекло, която всеки ще хареса

Още: Как супер лесно да приготвим любимите аспержи

3. Не бихте се почувствали по този начин спрямо никой друг освен себе си.

Ако някой от приятелите ви се обърне с притеснения, че това, което прави, е безсмислено, вие няма да приемете тяхната страна. Няма да се съгласите с тях. Вместо това бихте им напомнили за тяхната стойност. Ще се разстроите, че не могат да видят колко важни са, колко вече са постигнали, колко светло изглежда бъдещето им от мястото, където се намират. Така че защо е по-различно, когато вие се чувствате по този начин? Защо не можете да говорите по същия начин и на себе си?

4. Имате право да отделите време, за да се отпуснете, презаредите и преосмислите.

Не е нужно да се насилвате, когато сте на ръба. Не е нужно да продължавате да работите, когато сте загубили всякаква мотивация. Имате право да направите крачка назад и да почивате известно време. Позволено ви е да си направите заслужена почивка. Разбира се, не бива да оставяте релаксацията да продължи твърде дълго. Не бива да позволявате на грижите ви да се превърнат в забавяне.

5. Всеки има съмнения относно собствения си потенциал.

Не сте сами в това да се чувствате така. Хората, на които се възхищавате, хората, които считате за силни и успешни, също имат моменти, когато се питат дали са достатъчни, дали имат това, което е необходимо, дали са на правилния път или само губят времето си. Съмненията ви не са знак, че сте това, което правите, е на път да се провали. Това се случва на всички.

6. Да не опитате е единственият път към провал.

Ако се откажете, никога няма да разберете какво бихте могли да постигнете. Никога няма да разберете дали бихте го направили. Ще свършите със съжаление за цял живот. От друга страна, ако положите усилия и не успеете да стигнете до местоназначението си, ще бъдете разочаровани, но винаги можете да опитате отново. Опитът означава, че вече правите повече от повечето хора. Това означава, че вече трябва да се гордеете.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Александър Коларов
Александър Коларов Отговорен редактор
Новините днес