Първи български депутат се разболя от коронавирус. Новината съобщи председателят на парламента Цвета Караянчева на извънреден брифинг.
Още: БСП върви към отмяна на прекия избор на председател
Още: "Опит да се държи кметът на София в състояние на несигурност": ПП за започващото отначало дело
Заразеният е д-р Хасан Адемов от ДПС. Адемов е председател на Комисията по труда, социалната и демографската политика.
Няма да отговарям на въпроси, които касаят здравословното му състояние, обясни Караянчева и уточни, че е поискала съгласието на д-р Адемов, преди да обяви името му.
Утре всички депутати ще минат през тест за коронавирус. В четвъртък ще бъдат проверени всички служители на парламента, които са били в контакт с Адемов.
Още: Атанас Атанасов: Няма да подкрепим бюджета
Още: Тома Биков не вярва Петьо Еврото да е в България
Утре няма да има заседание на комисията по бюджет и финанси. Едва след тестовете на всички депутати ще се прецени дали и кога ще се събере парламентът.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Лена Бориславова: За ДАНС аз представлявам по-голям интерес от Петьо Еврото
Ако се обяви 14-дневна карантина, какво правим с актуализацията на бюджета, попита Караянчева и отново напомни, че не трябва да се спекулира политически с темата.
Още: "Горанов: Ако има повече от 3 месеца епидемия, добри времена може да чакаме чак в края на 2021"