Страхотна Вики Томова спаси четири мачбола за драматичен обрат и си осигури сблъсък с Коко Гоф

08 октомври 2024, 12:03 часа • 479 прочитания

Първата ни ракета при жените Виктория Томова постигна една от най-трудните си победи през сезона, а сега се подготвя за още по-голямо предизвикателство. Българката спаси четири мачбола по пътя си към успеха срещу американката Ашлин Крюгер с 1:6, 7:6(8), 7:5. Така след драматичен обрат Томова успя да преодолее първия кръг на турнира в китайския град Ухан от категория WTA 1000.

Невероятна победа за Виктория Томова

Двете тенисистки показаха изключително равностойна игра, но за наша радост Томова триумфира след 2 часа и 37 минути на корта. Сблъсъкът мина през множество обрати особено във втория и третия сет. Крюгер спечели първия сет без проблем с 6:1, постигайки два пробива.Втората част започна с аванс от 2:0 за Томова, който в последствие бе загубен. При 3:2 обаче тя постигна отново пробив и поведе с 5:2. Крюгер отнов навакса, спечелвайки три поредни гейма за 5:5. Сетът влезе в тайбрек, а там Вики спаси цели четири мачбола, след като изоставаше с 3:6 точки. В крайна сметка българката "стисна победоносно юмрук" при 10:8 точки в своя полза.

Виктория Томова

Напрежението достигна своята кулминация в решителния трети сет. Там Крюгер започна с аванс от 2:0, който бързо беше заличен. Двете продължиха да разменят пробиви, като изглеждаше, че Томова прави ключов за 5:4, но пропусна два мачбола и допусна рибрейк. После отново проби за 6:5 и този път се пребори на свой сервис, за да продължи напред.

След драматичния успех срещу поставената под №65 Крюгер, Томова ще се изправи срещу американската суперзвезда и шампионка на US Open Коко Гоф, която започва директно от втори кръг. Само преди дни 20-годишната Гоф спечели титлата на турнира в Пекин, където българката изпусна шансовете си срещу 19-ата в света