Скорошна жертва на Григор Димитров го чака във втория кръг на US Open 2024

27 август 2024, 09:05 часа • 1162 прочитания

Тенис звездата на България Григор Димитров разбра името на следващия си съперник на US Open 2024. Хасковлията, който стартира с трисетова победа над френски квалификант, сега ще премери сили с австралиеца Ринки Хиджиката.

Григор Димитров срещу Ринки Хиджиката във втория кръг на US Open

Хиджиката успя да елиминира Алехандро Давидович Фокина в четири сета, в отделните части 7:6(1), 3:6, 6:4, 6:3. Той измъкна ключовия първи сет в тайбрек, но загуби втората част, за да може след това да стигне до два поредни сета и да завтори мача.

Григор Димитров

Хиджиката взе само един гейм срещу Гришо в Монреал

В третата и четвъртата част многото непредизвикани грешки на Фокина се оказаха фатални и той записа трета поредна загуба. Хиджиката пък сега ще се изправи срещу "комшара" си от Монреал в началото на август - Григор Димитров, който тогава го разби с 6:1, 6:0.

Григор Димитров победи Хиджиката и в началото на годината на турнира в Бризбън, където се наложи с 6:1, 6:4 на четвъртфиналите, а след това спечели и турнира. Иначе Ринки Хиджиката заема 62-о място в световната ранглиста, а миналата година стигна 1/8-финал на US Open.

"Пас към миналото": Най-великата победа на Григор Димитров (ВИДЕО)