Над 20 учители от пет детски градини се грижиха за изпълнението на всички дейности по проект “Вълшебна класна стая“ в община Стара Загора. В него са включени деца от ромски и други етноси, от социално слаби семейства, с нисък социален статус и интелектуално развитие и деца от семейства с един родител.
Още: SOS Детски селища България направи невъзможното, за да събере двама братя
Още: Радостна вест: Увеличил се е броят на щъркелите у нас в сравнение с преди 10 години (СНИМКИ)
В детските градини за тези, за които българският не е майчин език, е организирано и проведено допълнително обучение. Предоставени бяха учебна и специализирана литература, дидактически материали, игри, учебни пособия и помагала за успешно усвояване на различни знания и умения. Спортни занимания, състезателни игри, зимен и летен лагер са организирани за насърчаване общуването между различните етноси. Проведени са и информационни срещи с родителите с цел насърчаване на участието им във възпитателния процес на децата.
С комплексния подход и интерактивни методи е създадена интеграционна среда за децата от рисковите групи и постигнато подобряване на езиковата култура и усвояването на българския език на децата, участвали в проекта. Обогатяването на езика и развитието на речта ще направят възможно по-нататъшното обучение и пълноценното интегриране на децата от други етноси в българското образование.
Проект „Вълшебна класна стая“ цели постигането на устойчива образователна интеграция на децата в неравностойно положение на територията на община Стара Загора. Тя се реализира по процедура за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по приоритетни оси 2 и 3 на Оперативна програма “Наука и образование за интелигентен растеж”.
Още: За седма поредна година доброволци почистват Южното Черноморие
Още: Младежи събраха над 5 тона храна за самотни възрастни хора в Северозапада (СНИМКИ)
Снимка: Архив
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Купена със средства от капачки: Варна с втора детска линейка