Поредна вандалска проява беше констатирана в Стара Загора. Посегателството е извършено върху сцената на Античния форум на „Августа Траяна“. Проверка на служители от звено „Инспекторат“ са установили счупени стъкла в следствие на удари с твърд предмет, както и разковани дъски на сцената. В това състояние се създават сериозни предпоставки за наранявания и контузии на граждани.
Още: 10-годишно момче подаде фалшив сигнал за бомба в Стара Загора
Още: Зам.-кмет на Стара Загора призова децата да пазят "Аязмото"
Установени са още скъсани и оголени кабели и счупени прожектори и силно замърсяване в района от различни хартиени и пластмасови опаковки. Електричеството е било прекъснато веднага и е обезопасено.
Античният форум „Августа Траяна“ беше изцяло реновиран изцяло през 2014 година по проект „Превръщане на културно-исторически паметници от Античния период на Стара Загора в туристическа атракция“. Общата стойност на инвестицията беше близо 4,4 млн.лева и беше финансиран от Оперативна програма „Регионално развитие“. Дейностите обхванаха консервация и експониране на Западната порта и допълнителната външна крепостна стена, Форумния комплекс с аудиториум.
Oбщинa Cтapa Зaгopa пpизoвaвa жителите и гостите на града дa пpoявявaт нeтъpпимocт ĸъм всички хулигански прояви и дa cигнaлизиpaт за тях нa дeнoнoщния Гopeщ тeлeфoн - 0800 157 37 или нa тeл. 112.
Още: Училища, детски градини и читалища в Стара Загора ще облекат града в мартенска премяна
Още: Над 180 млн. лв. за бизнеса в Стара Загора по Фонда за справедлив преход
Автор: Павлина Дудева
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Увлекателна лекция организира Художествената галерия на Стара Загора за националния празник
Още: Община Стара Загора иска да види финансовото състояние на онкодиспансера