Национален литературен конкурс "Венчайте България с лаврови венци" обявява община Казанлък по случай 142 години от Освобождението на България от Османско робство.
Още: Семен Новиков избухна: Ще говоря на какъвто си език искам! Боря се за България!
Още: Над 5000 "цветя" образуват пъстрия букет от празнуващи в Старозагорско
В организирания под патронажа на кмета Галина Стоянова конкурс могат да участват в ученици от I до XII клас от цялата страна.
Есе и/или стихотворение, посветено на опълченец или участник (помагач, водач на отряди, разузнавач, четник, лекар или друг медицински работник) в Руско-турската освободителна война (1877 г. - 1878 г.) от родния си край, участниците трябва да изпратят до 20 февруари (четвъртък) включително на имейл: culture@kazanlak.bg.
Творбите ще се оценяват от компетентна комисия. Членовете и ще определят носителите на първа, втора и трета награда - грамота и парична сума, в трите възрастови групи, на които ще бъдат разделени участниците.
Още: Зам.-кмет представи стратегическия път на Стара Загора
Още: Община Стара Загора обяви процедурата за нови паркомати
В навечерието на националния празник 3 март резултатите ще бъдат обявени на официалния сайт на община Казанлък, а победителите ще бъдат уведомени лично на посочения от тях телефон в документите за кандидатстване.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Тризначките еноти са новите попълнения на Зоопарк Стара Загора
Още: Конкурсът „Орфеево изворче“ отново ще зарадва старозагорци