Общинските съветници на София ще направят трети опит да изберат свой председател. Без избран председател, СОС не може да сформира комисии и работата му не може да започне.
Още: Строителният контрол спря със заповед ремонта на ул. "Опълченска" в София
Още: Трамвай дерайлира наполовина по опасните релси на бул. "Александър Стамболийски" в София (СНИМКИ)
ОЩЕ: Втори опит - неуспешен: Столичният общински съвет пак остана без председател (СНИМКИ и ВИДЕО)
Опитите
Още: "Спаси София": Зам.-кметът ни ще бъде арестуван публично, бухалките са активирани (ВИДЕО)
Столичният общински съвет не успя да избере свой председател и след втори опит, така вече един месец след местните избори общинският съвет не може да започне работа по така важните за столицата проблеми.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Отстраненият кмет на "Слатина": Да имаш дял във фирма е все едно да имаш акция от Facebook
Още: Васил Терзиев: Кметът на “Слатина” е един от най-добрите хора, които познавам, битката продължава
На балотаж на 20 ноември се явиха кандидатът ПП-ДБ-СС Борис Бонев и кандидатът на БСП Диана Тонова. Нито един от двамата кандидати за втория най-важен пост на "Московска" не получи необходимите 31 гласа. Кандидатът ПП-ДБ-СС Борис Бонев получи 23 гласа, а кандидатът на БСП Диана Тонова получи 9 гласа.
ОЩЕ: Пак издигат Борис Бонев за председател на СОС
Разговори с кмета
Кметът на София Васил Терзиев покани на разговори представените партии в общинския съвет. Явиха се само БСП, "Възраждане" и КОД. Така безуспешен остана опитът на Терзиев за комуникация сред партиите при избирането на така важния пост – председател на Столичния общински съвет.
Още: Прекратиха правомощията на кмета на столичния район "Слатина" Георги Илиев
Още: Читалище в село до Самоков отбеляза 152 г. от гибелта на Васил Левски
Кметът изрази надежда в четвъртък да се отпуши работата на съвета. На заседанието им предстои да бъдат обявени и зам.-кметовете на столицата.
"Разговорите продължават на всички нива, за да се отпушат нещата. Разбирам нетърпението на софиянци да видят всичко работещо, за всички нас е важно работата да върви. До края на седмицата ще представим назначените хора, плюс номинациите", каза още Васил Терзиев във връзка с бъдещите си заместници.