Столичната община е мотивирана да намери смели идеи, които разглеждат кризата като възможност, които намират креативен отговор на съвременните предизвикателства и търсят устойчиви решения на трудностите, причинени от пандемията от COVID-19. Смели идеи, които обединяват граждани, организации, бизнеси, институции в справяне с последствията от кризисната ситуация. Решения, които развиват общности, разпознаващи и готови да противодействат на езика на омразата и умишленото разпространение на информация, която насажда омраза и разделя обществото.
Още: Община Самоков отбеляза 152 г. от гибелта на Васил Левски
Още: Тържествено смениха името на летището в София (СНИМКИ)
Развитието предполага не само създаване на стратегии за оцеляване, но и за преминаване на следващ, по-развит и модерен етап, който дава възможности за адаптиране към новата среда и новите потребности, намира нови подходи за справяне с проблемите и превръща трудностите в решения. Етап, който обединява общностите, събира ги за значими каузи и ги прави защитими от езика на омразата и фалшивата информация, водеща до напрежения между различни общности, между поколенията, между хората.
Програмата „Кризата като възможност“ финансира проектни идеи в 2 направления:
- Направление 1: Дигитално адаптиране и постигане на устойчивост на организации. (Безвъзмездна финансова подкрепа на проект в размер до 20 000 лв.)
- Направление 2: Развитие на общности (Безвъзмездна финансова подкрепа на проект в размер до 10 000 лв.)
Проектите ще бъдат подавани само по електронен път. Насоки за кандидатстване по програмата „Кризата като възможност“ можете да намерите ТУК (https://fond.sofia-da.eu/bg/кризата-като-възможност/за-програмата.html). Крайният срок за подаване на проектни предложения е 16 ноември, 17:00ч.
Още: Мерки за сигурност на възпоменателната церемония за Васил Левски
Още: "Братската могила" в Елин Пелин става място за отдих и почивка
Общият бюджет на програмата „Кризата като възможност“ е 500 000 лева, който се разделя между двете направления и менторска програма в подкрепа на кандидатите. Програмата „Кризата като възможност“ ще предостави възможност на кандидатстващите организации да получат менторска подкрепа и насоки в процеса на разработване на проектното предложение, чрез организиране на общи и индивидуални онлайн консултации.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Кметът на Елин Пелин се срещна с посланика на Словения
Още: Доброволците от Детското полицейско управление в Самоков посетиха пожарната служба
Консултациите ще бъдат в четири направления:
- Общностно развитие;
- Комуникация в дигитална среда;
Още: Община Елин Пелин напомня за фестивала "На гости у Шопско"
Още: Втори кмет на "Спаси София" се обяви за независим (ВИДЕО)
- Бизнес развитие
- Технологично развитие
Подробна информация за менторската програма ще бъде предоставена по време на информационните дни.
Онлайн информационни дни:
- 28 октомври от 10:00 ч до 12:00 ч.
- 30 октомври от 14:00 ч до 16:00 ч.
Желаещите да се включат в един от онлайн информационните дни могат да се регистрират ТУК.
Всички регистрирани ще получат линк на електронните си пощи в деня преди избраната дата за участие в информационния ден, чрез който линк ще имат възможност да се включат в онлайн събитието. Информационните дни ще бъдат записвани и публикувани в интернет страницата на програмата.