"Искаме канализация, качествен ремонт на улиците, пълен ремонт на „Самоковско шосе”, писна ни да живеем в кал и мизерия!” С този емоционален призив организаторите канят днес на протест в Панчарево и Кокаляне, предаде Нова телевизия.
Още: 14 март, 2025 г.: Къде има аварийни спирания на водата в София
Още: Ясна е дата за избор на кмет на столичния район "Слатина"
Те на няколко пъти блокират „Самоковско шосе”, защото искат пълна рехабилитация на пътя, както и цялостен ремонт на шосето, тъй като според тях то е поправяно много пъти, дупките са кърпени, но отново се появяват.
„Протестираме, защото ни писна да живеем в кал и мизерия. Протестираме, защото „Самоковско шосе” за трети път ни попълват дупки и са ни докарали дотам, че да сме щастливи, когато попълнят 2-3 дупки. Ние искаме пълна рехабилитация на тази отсечка от шест километра, защото това вече не се издържа. Улиците в Панчарево и Кокаляне са в безобразно състояние. Канализация нямаме, това замърсява околната среда, защото и Панчаревското езеро директно за заустени канали там. Сметоизвозването ни е голям проблем. Улиците не са ремонтирани с десетилетия, много улици просто изчезват”, каза Галина Бел, един от организаторите на протеста.
Снимка: Архив
Още: След първото пресяване: Кои бяха допуснати до конурса за главен архитект на София
Още: "Нова ера за спорта в Самоков": Отвори врати най-новата спортна зала "Арена СамЕлион" (СНИМКИ)