Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Откриване на течове с термокамера за София

26 юли 2021, 11:02 часа • 4047 прочитания

Термокамерата е уникален инструмент за намиране на енергийни загуби в сграда. Той е лесен за използване и позволява бързи инспекции, а термичните изображения предоставят точни резултати.

Става въпрос за надежден безконтактен инструмент, който може бързо и точно да сканира температурата по цялата повърхност на обект и да визуализира получената информация. Програмите за термография помагат на нашите клиенти да спестят пари.

Термокамера - как работи

Откриване на течове с термокамера - чрез термоизображение регистрира интензивността на лъчението в инфрачервената област на електромагнитния спектър и го преобразува във видимо изображение.

Термокамерите за строителната индустрия са функционален инструмент за мониторинг и диагностика на състоянието на сградите, слънчевите панели и вятърните турбини. Те  улесняват откриването и отстраняването на проблеми, преди нанесат видими вреди и да изискват значителни разходи за ремонт.

За какво се използва термокамерата?

Има инструменти, които ви позволяват да измервате температурата по безконтактен начин, например инфрачервени термометри.

Инфрачервени термометри и термовизионни камери

Инфрачервените (IR) термометри са надеждни и много полезни устройства за измерване на температурата в една точка, но при сканиране на големи повърхности с тях могат да бъдат пренебрегнати важни детайли като течове на въздух, лошо изолирани зони и проникване на вода. Термокамерата  позволява сканиране на цяла сграда - отопление, вентилация и климатична система. Тя няма да пропусне и най-малката проблемна зона.

Само с инфрачервен точков термометър е лесно да се пренебрегне основен проблем в сградата. Модерният уред  създава незабавно пълна диагностична картина на проблемните зони. Помага не само за идентифициране на проблема в сградата, но и за определяне на неговия мащаб. Това е най-лесният начин за откриване на течове с термокамера София.

Прилагане на термовизионни технологии в строителството

Инспекцията с помощта на термовизионни камери е ефективно ненатрапчиво средство за наблюдение на състоянието на сградите. Камерите се превърнаха в един от най-ценните инструменти за диагностика на различни структури. Термокамерната камера улеснява откриването и отстраняването на проблеми, без да се изискват значителни разходи за ремонт.

Инспекцията за диагностика на сграда с помощта на термовизионна камера помага за:

- визуализирайте енергийните загуби;

- откриване на изолационни дефекти;

- намиране на източници на течове на въздух;

- открива влага в изолацията, на покривите и стените както в закрити, така и в външни конструкции;

- откриват мухъл и лошо изолирани зони;

- откриване на топлинни мостове;

- локализира просмукване на вода в плоски тавани;

- открива прекъсвания в тръбопроводите за топла вода;

- откриване на повреда на конструкции;

- контролира изсъхването на сградите;

- открива дефекти в хидравличната мрежа и линиите за централно отопление;

- откриване на електрически повреди.

Изолационни дефекти и течове на въздух

Термоизолацията е отличен инструмент за откриване на дефекти в сгради като липса на изолация, лющене на мазилка и конденз.

За да се намерят области с липсваща изолация и загуби на енергия с термокамера, се изисква температурна разлика между вътрешната и външната част на сградата от поне 10 ° C. Ако се използва камера с по-висока разделителна способност и термична чувствителност, тази разлика може да е по-малка.

Откриване на течове на въздух

Течовете на въздух водят до повишена консумация на енергия и често причиняват проблеми във вентилационните системи. Освен това те могат да причинят конденз в сградата, което от своя страна води до влошаване на вътрешния микроклимат.

За да се открият течове на въздух с термокамера, трябва да има температурна разлика между вътрешната и външната част на сградата, както и спад на налягането.

Откриване на влага

Повредите от влага са най-честата причина за разрушаване на сградите. Течовете водят до конденз във вътрешността на стените, подовете и таваните. Изолацията изсъхва бавно, така че се превръща в основна среда за размножаване на мухъл и плесен.

За повече информация относно проверката на електрическите системи с термовизионни камери, се свържете със специалистите от termocamera.bg.

Actualno.com
Actualno.com Отговорен редактор
Новините днес