Ограничават скоростта на тротинетките в София (ВИДЕО)

13 юли 2023, 15:01 часа • 5372 | прочитания

Ограничения на скоростта на електрическите тротинетки се въвеждат в София, реши Столичният общински съвет (СОС). Водачите няма да имат  право да развиват повече от 25 км/ч. в София. Движението в парковете ще е 5 км/ч. 

Още: Ако силно земетресение удари София: Готова ли е столицата за 7 по Рихтер?

Още: Радев: Нашата хилядолетна история е доказала, че България е била силна и просперираща (ВИДЕО)

Ще има и обособени зони за по-ниска скорост, обясни председателят на СОС Георги Георгиев.

ОЩЕ: Троен скок на катастрофите с електрически тротинетки само за година (ГРАФИКА)

"Имаме десетки инциденти с ударени дечица. Ние регулираме собствениците на компаниите за тротинетки под наем незабавно след влизане в сила на Наредбата, тоест след срока, който сме им дали, да въведат софтуерните ограничения такива, каквито имат техните компании в цяла Европа - в паркове, градини, пешеходни пространства, скоростта е ясна - 5 километра в час", каза той.

Още: Кметът на Самоков: Общините поемаме все по-големи отговорности в опазването на реда, но без да разполагаме с нужните правомощия и ресурси

Още: Терзиев назначи главен архитект напук на "Спаси София" и "Продължаваме промяната"

Ще може да се подават сигнали за неправилно паркирани тротинетки, за да могат да бъдат прибирани от мобилните екипи на собствениците на тротинетки, които ги отдават под наем.

ОЩЕ: Париж забрани отдаваните под наем електрически тротинетки

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес