Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Няма да подам оставка: Директорът на завода за боклук отговори на ГЕРБ

03 декември 2024, 14:50 часа • 1126 прочитания

Няма да подам оставка. Заводът работи много по-добре. Миналата година един час работеше, три часа стоеше без да работи. Това е факт. Това заяви директорът на Столичното предприятие за третиране на отпадъци Николай Савов. По-рано общинските съветници от групата на ГЕРБ-СДС в Столичния общински съвет поискаха незабавната оставката му след като в предприятието беше намерен труп на мъж. ОЩЕ: След като откриха труп в завода за боклук: Искат оставката на директора

Още: Строителният контрол спря със заповед ремонта на ул. "Опълченска" в София

Още: Трамвай дерайлира наполовина по опасните релси на бул. "Александър Стамболийски" в София (СНИМКИ)

Той обясни, че е подал информация на кмета на София Васил Терзиев. „Това, което ми е разрешено и което знам - да му предоставя като информация, съм предоставил“, посочи директорът.

Савов добави, че има достатъчно съоръжения, които работят. „Увеличихме рязко парите, които взимаме от рециклируеми материали, намалихме и парите за издръжка“, каза той Савов.

За открития в района починал човек

Относно намереното тяло, Савов обясни, че е докарано със сметосъбиращ камион. „Дейността в предприятието веднага е спряна, подаден е сигнал в полицията. След като идват разследващите екипи, хората, които са били на място при откриването, са разпитани“, каза директорът. Той разясни, че трупът не е на работник от завода.

Още: "Спаси София" към ПП-ДБ: Променете фокуса си - ако столицата падне, спасение за държавата няма (ВИДЕО)

Още: "Спаси София": Зам.-кметът ни ще бъде арестуван публично, бухалките са активирани (ВИДЕО)

ОЩЕ: Пестят ли болници в София пари: Биологични отпадъци в битовия боклук - опасността е за всички

Савов не даде повече информация за случая като посочи, че имат категорична забрана от Столичната дирекция на вътрешните работи (СДВР) да дават каквато и да било информация. 

На твърдения, че общинските съветници от ГЕРБ-СДС не са допуснати в завода директорът посочи, че „когато са искали информация по официалния ред, са получили, включително и достъп до завода са получили“.

„Всяка седмица ние публикуваме на нашата интернет страница информация за това как работи заводът, какво количество е преработено, включително справка за предните години и ако обърнете внимание, ще видите, че тази, буквално тази година сме продали рециклируеми материали толкова, колкото за последните около две и половина, три години“, добави директорът.

Още: Прекратиха правомощията на кмета на столичния район "Слатина" Георги Илиев

Още: Читалище в село до Самоков отбеляза 152 г. от гибелта на Васил Левски

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес