Лисица се разходи из квартал "Лозенец" в София (ВИДЕО)

26 август 2024, 16:40 часа • 1700 | прочитания

В 3:16 ч. сутринта на 26 август охранителна камера в столичния квартал "Лозенец" е уловила интересен минувач. На видео, публикувано в групата "Квартал Лозенец - София", се вижда как лисица се разхожда по един от тротоарите на ул. Кричим до НЗОК.

Още: Селата и инфраструктурата са акцентите в новия бюджет на Самоков

Още: Детски градини, училища, метро и паркинги: Бюджетът на София е „реалистичен, но недостатъчен“

В един момент животното спира, за да се почисти, а след това продължава по пътя си.

Таг:

Още: Лисица и малките ѝ се настаниха в детска градина в "Драгалевци" (СНИМКИ)

Още: Как ще работят зоните за платено парикиране по празниците?

Още: Ако силно земетресение удари София: Готова ли е столицата за 7 по Рихтер?

Защо лисиците слизат в градовете?

Според специалистите, макар през последните години все по-често да се забелязват лисици в градски условия, това не е нещо, което трябва да се поощрява. Животните слизат в градовете, защото имат все по-бърз и лесен достъп до храна. А много хора, в желанието си да се погрижат за животните, оставят нарочно храна и така привличат още и още лисици.

Другото обяснение е, че хората все повече и повече навлизат в териториите на дивите животни и те нямат друг избор, освен да се "запознаят" с градската среда.

Опасни ли са лисиците?

Смята се, че генерално лисиците не са опасни за хората, но може да представляват опасност за домашни животни и домашни любимци. Относно притеснението, че може да пренасят бяс, смята се, че това на теория е възможно, но в редки случаи.

Още: С какво се храни лисицата?

Още: Терзиев назначи главен архитект напук на "Спаси София" и "Продължаваме промяната"

Още: Жилища без вода, ток, врати и прозорци за хората, чиито незаконни постройки бяха съборени

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Яна Баярова
Яна Баярова Отговорен редактор
Новините днес