Около 50 души от столичния квартал блокираха ключовия булевард „Цариградско шосе“, предаде БГНЕС.
Още: Арх. Иван Шишков: Ремонтът на „Опълченска“ се политизира
Главният организатор на недоволството за Горубляне Иван Димитров заяви, че според изчисления на инициативния комитет от протестиращи изграждането на канализация на квартала ще струва общо 7 милиона лева. От квартала години наред са водили разговори със Столична община, но до този момент резултати няма. Според протестиращите, за да има качествена ВиК инфраструктура, трябва да има отходен колектор, който да свърже отпадните води на квартала.
Протестиращите се заканиха, че ако и този път няма реакция от страна на Столична община, заедно с останалите три засегнати квартала, които по същото време излизат на паралелен протест, след един месец ще се съберат и ще блокират централните столични булеварди.
От Горубляне недоволстват още, че заради данъчната политика на Общината, кварталът плаща два пъти по-скъпи данъци в сравнение с близките „Младост“ и „Дружба“. Инициативният комитет категорично подчертава, че протестът не е политически, а за защита на гражданските им права.
Още: Васил Терзиев: Сградата на "Балкантон" няма да се събаря
Още: Авария остави за малко без светофари кръстовището на бул. "България" и "Гешов"
Жителите на столичните квартали Казичене, Кривина, Бусманци, Горубляне, Панчарево и Кокаляне излязоха на протест заради липсата на канализация и честите спирания на тока. Недоволните жители твърдят, че Столична община ги дискриминира за сметка на панелните жилищни картали. Според тях всяка година се намират средства в бюджета за облагородяване, а не достигат за канализация в четири селища.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Кметът на Самоков участва на конференция "Европа на Балканите"
Още: Окончателно: Стари коли няма да могат да се движат в центъра на София
Преди месец беше последният протест в Горубляне срещу инфраструктурната политика на Общината. Десетки жители излязоха в знак на недоволство срещу изграждането на парк „Изток“. "Долу ръцете от земята на нашите деди", "Частната собственост е неприкосновена" са само част от плакатите, които местните издигнаха по време на протеста си. Според недоволните около 500 фамилии са засегнати от проекта, който предвижда зелени площи върху 1250 декара.