Първите 20 електробуса за градския транспорт пристигнаха на пристанището в Бургас днес, съобщи кметът на София Йорданка Фандъкова, предаде репортер на БГНЕС.
Още: Промени в движението на градския транспорт в София и засилени мерки за сигурност
Още: Дърво падна и премаза автомобил в столицата
До средата на седмицата те ще са в София и ще започне подготовката им за включване на линия. Това е първата доставка на електробуси, след като в последните години тествахме няколко различни технологии по различни линии в София.
„Вчера в гаража в „Дружба” пристигнаха и първите 17 от 60-те нови автобуса на природен газ, които доставяме. До края на годината ще доставим още 22 автобуса на природен газ, а догодина още 60 съчленени“, припомни още столичният кмет.
Фандъкова допълни още, че всички нови автобуси за градския транспорт отговарят на най-високите екологични стандарти ЕВРО6.
Още: Селата и инфраструктурата са акцентите в новия бюджет на Самоков
Още: Детски градини, училища, метро и паркинги: Бюджетът на София е „реалистичен, но недостатъчен“