Без независима силна и независима прокуратура, няма как да има върховенство на правото. Ние не се страхуваме от промени и реформи. Българската прокуратура е най-реформираната част от съдебната система.
Още: "Заради студа": Спряха частично ремонта на "Дунав мост"
Още: Рокади в БДЖ: Транспортният министър смени директора на железниците
Това обяви Владимир Николов от УС на Асоциацията на прокурорите в България по време на Националното съвещание на прокуратурата.
"Не приемаме да сме изкупителна жертва на политиците и да служат за изкупуване на техните грехове. Политиката трябва да се приспособява към правото", обяви още той.
Припомняме, че Николов защити избора на Гешев за главен прокурор и обяви от името на Асоциацията на прокурорите, че за първи път изборът на главен прокурор е толкова открит.
Още: "Внимание, студено": Жълт код за ниски температури в 19 области
Още: Мирослав Боршош към екскурзоводите: Вие сте едни от хората, които показват България пред света
Отношение взе и шефът на камарата на следователите Петко Петков. Той обяви, че твърденията за злоупотреба с правомощия и призивите за реподбор поругават независимостта и уронват престижа на прокуратурата.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
По думите му тези твърдения са в пълен противовес с демократичните принципи. "Обвиненията и заплахите са несъстоятелни. Те целят ескалиране на напрежение и политически дивиденти. Не ни е страх, отказваме да сме политически заложници в опити за дестабилизиране на държавата", посочи още Петков.