Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Велев: Ако открием наша сметка в рубли, всичко ще е наред с газа

27 април 2022, 08:00 часа • 7286 прочитания

Влизаме в един сценарии, за който сме неподготвени. Сега е период, в който започва пълненето на газохранилищата. Чирен е пълен на 30%. В някакъв смисъл ние сме тест, експеримент.

Още: Новините: Най-важното за деня, 23 февруари (неделя)

Още: Прогноза за времето - 24 февруари 2025 г. (понеделник)

Това мнение изрази икономистът Кузман Илиев в ефира на Нова телевизия относно новината, че Русия ни спря газа.

„В най-добрия случай това означава много по-високи цени, което е пагубно за металургията, стъклопроизводството и много други производства“, каза от своя страна Васил Велев, председател на УС на Асоциацията на индустриалния капитал (АИКБ).

По думите му, това ще се отрази лошо и за експортно-ориентираните дружество. „Накрая ще бъдат засегнати всички по веригата“, добави той.

Още: Седмична прогноза за времето за 24 февруари - 2 март 2025 г. (ГРАФИКА)

Още: Скиор почина след удар в дърво край писта в Пампорово

Според Велев, ако сме направили така, че да плащаме газ в рубли, е нямало да ни спрат доставките. Той призова да се открие сметка в рубли. „Това е лесното решение, което ни дава възможност да се пренастроим. Не става от днес за утре“, категоричен бе Велев. Само че това ще е нарушение на евросанкциите срещу Русия - ПОДРОБНОСТИ ТУК!

ОЩЕ: Какво да прави България при липсата на руски газ – експертни отговори

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес