Тренто на Казийски и Радо Стойчев стана шампион на Италия

12 май 2013, 20:56 часа • 8511 прочитания

В изключително драматичен мач отборът на „Итас Диатек Тренто” спечели с 3:2 гейма (25:23, 21:25, 25:22, 19:25, 15:12) срещу „Копра Елиор Пиаченца”  и взе титлата на Италия по волейбол.

Успехът на трентинци затваря в тяхна полза финалната серия с 3:2 победи, като всеки един от отборите взе домакинските си мачове, а като номер едно в Серия А1 „Тренто” имаше домакинско предимство.

Реално „Тренто” имаше огромен проблем в състава – разпределителят Рафаел беше контузен и пропусна решаващия мач, а в края на тайбрека и Османи Хуанторена се контузи и доигра срещата на куц крак. На всичкото отгоре Радостин Стойчев беше изгонен за един гейм, защото тръгна да се бие с треньорския щаб на противника. „Тренто” поведе с 6:1 точки в тайбрека, но „Пиаченца” изравни до 12:12 и накрая, с едно спорно съдийско решение при атака на Ян Щокър резултатът стана 14:12, а след това Самуеле Папи изкара в аут атаката след посрещането на „Пиаченца”.

Титлата в Серия А1 за „Тренто” е трета след тези през сезон 2007/2008 и 2010/2011 година.