Суданските медии съобщават, че бойци на суданската армия са успели да заловят израелски орел, на който е било прикрепено шпионско оборудване.
Още: Прогноза за времето - 3 май 2025 г. (събота)
Още: Какво ще е времето през почивните дни: Прогнозата на Деница Стоянова
Националната принадлежност на пернатия разузнавач е била установена благодарение на това, че на крачетата му са открити пръстени с надписи на иврит - „Израелско управление за охрана на природата” и „Еврейски университет в Ерусалим”.
Към крачето на орела е бил прикрепен прибор, захранващ се със слънчева енергия, който е могъл да прави снимки и да ги изпраща в Израел, предаде МИГнюз.
За подобен случай бе съобщено през 2011 г. в Саудитска Арабия. Там местните военни успяха да пленят не орел, а лешояд, окичен с израелско шпионско оборудване. Надписите по пръстените на лешояда тогава бяха от „университета в Тел Авив”.
Още: Най-важните новини за деня: 2 май 2025 г.
Още: Как ще се пенсионираме: Идеи с много неизвестни (ВИДЕО)
Редактор: Десислава Ушатова
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: За и против промените за споделеното родителство: Говори съвносител на проекта