Вътрешният министър Бойко Рашков изпрати писмо до директорите на ГД "Национална полиция", ГДЖСОБТ, СДВР, ОДМВР, в което благодари на полицейските служители, участвали в охраната на Народното събрание по време на организирания от партия "Възраждане" протест на 12 януари, съобщи пресцентъра на МВР.
Още: Най-важните новини за деня: 22 април 2025 г.
Още: Тази нощ: Спират движението по част от магистрала "Струма"
При овладяване на ситуацията пред сградата на Народното събрание пострадаха деветима полицаи, двама души са задържани.
"Вие изпълнихте дълга си в ситуация, изпълнена с агресия, насочена към вас, и защитихте с доблест и всеотдайност сградата на Народното събрание", посочва министър Рашков и благодари от името на ръководството на МВР на полицаите за проявения професионализъм и усилия за опазване на обществения ред.
По думите му гражданите са видели, че българският полицай е отговорен, професионално изграден и безпристрастен служител на законността и защитник на институционалната стабилност на държавата.
Още: Съюзникът на Хитлер, когото нарекохме освободител (ВИДЕО)
Още: Георги Тошев за документалния филм "Лили": Зрителите имат нужда от по-обективна истина
Припомняме, че на недоволството присъстваха няколко хиляди души, пристигнали от различни точки на страната. В един момент протестът ескалира и част от присъстващите опитаха да разкъсат полицейския кордон пред сградата на парламента и да влязат в сградата. Имаше пострадали граждани и полицаи.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Гуцанов попари надеждите за по-високи заплати в цял един сектор
Още: Променят движението в двете тръби на тунел „Железница“ на АМ „Струма“