"Преди "Титаник" да се е разбил": Лозан Панов поиска отстраняване на Сарафов

23 февруари 2024, 14:03 часа • 3540 | прочитания

Бившият председател на Върховния касационен съд Лозан Панов призовава Прокурорската колегия незабавно да отстрани изпълняващия функциите главен прокурор Борислав Сарафов. Това се казва в негова позиция, изпратена до медиите. Повод са съмненията за зависимости в съдебната система след убийството на Мартин Божанов, по прякор Нотариуса. 

Още: Патриархът и митрополитите с благопожелания към българите за Великден

Още: Без задръствания по магистралите на Велика събота

ОЩЕ: Даваш показания срещу Сарафов, крадат ти "Порше"-то: Засегнат е главен герой от "Осемте джуджета"

Митовите на Панов

Според Панов, кадровиците трябва да направят "последни възможни усилия преди "Титаник" да се е разбил!", така че начело на държавното обвинение да застане "силен характер с висок професионален интегритет".

Според Лозан Панов, който в момента е редови върховен съдия, убийството на Божанов е извадило на показ пораженията от протичащия с години разрушителен процес в имунната система на държавния организъм.

Още: 5 години без журналиста Милен Цветков

Още: Патриарх Даниил отслужи Василиева св. Литургия

По думите му, това "прокуратурата и Съдебният инспекторат да бъдат заменени от комисии към Народното събрание и Висшия съдебен съвет, е поредното признание, че автентичните държавни органи, чиято конституционна задача е да се справят с подобни проблеми, са напълно делегитимирани от своите представители".

ОЩЕ: "Децата ти ще са с бетонирани крака в язовира": Съдия Цариградска пред комисията за Нотариуса

"Делкането" не предвещава по-добри времена", казва още Панов, като се извинява, че цитира употребената вчера от Делян Пеевски дума "делкане".

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес