Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Почти 1500 прависти не знаят кога ще се дипломират

09 декември 2020, 12:01 часа • 1542 прочитания

Забавя се дипломирането на студентите по право, защото техните държавни изпити по регламент могат да се провеждат само присъствено. Това каза пред БНР Станимир Бояджиев, заместник-председател на Националното представителство на студентските съвети.

Още: Началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов: Сухопътните войски трябва да се гордеят с постигнатото през 2024 г.

Още: След трагедията в Турция: Засилени проверки за пожарна безопасност у нас

Това може да се уреди като изключение в ограничителната заповед на здравния министър, подобно на изключението за медицинските специалности, посочи той.

„При спазване на дистанция и разреждане на потоците няма да има никакви проблеми за реализирането и провеждането на тези изпити“, коментира Бояджиев.

Младите юристи е трябвало да завършат преди седмица-две. В настоящата обстановка това ще се забави с месец или два, смята Станимир Бояджиев. Той уточни, че в повечето юридически факултети няма и насрочени дати. Това засяга около 1500 дипломанти.

Още: Правителственият самолет ще прибере у дома освободените от хутите български моряци

Още: Времето утре - 23 януари 2025 г.

Семестриалните и държавните изпити да се провеждат присъствено, вторият семестър да започне стандартно – за това настояват от Националното представителство на студентските съвети.

Следим ситуацията от март насам, увери Станимир Бояджиев.

„Излязохме с тази позиция, след като за пореден път анализирахме ситуацията през изминалите седмици с колегите от висшите училища, проведохме общи събрания в електронна среда, дискутирахме, изложихме всички мотиви. Дойде моментът да представим тези наши предложения“, обясни той в предаването „Хоризонт до обед“.

Защо се предлага присъствено или хибридно начало на втория семестър при спазване на противоепидемичните мерки?

Още: Гвардейците пред президентството с нови червени кабинки

Още: Властта обича медиите, властта обича парите, но трябва да има регулация: СЕМ говори за социалните мрежи

Висшите училища по изкуства и техническите университети, където обучението е почти изцяло практическо, изпитват трудности вече почти година, изтъкна Станимир Бояджиев. Той определи хибридния модел, с който започна настоящата учебна година, като адекватен, заради живия елемент в упражненията. Така по думите му не се ощетява обучението на студентите.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес