Пламен Димитров: Нови избори ще делегитимират политическата система

04 октомври 2022, 19:17 часа • 1994 | прочитания

Важно е да има редовно правителство, тъй като нови избори през зимата ще намалят още избирателната активност и ще делегитимират политическата система. Това заяви в Русе президентът на КНСБ Пламен Димитров, предаде кореспондентът на БГНЕС от крайдунавския град.

Още: Най-важните новини за деня: 20 април 2025 г.

Още: Прогноза за времето - 21 април 2025 г. (понеделник)

Пламен Димитров е в Русе в рамките на протестната кампания на КНСБ, която започна на 19 септември в София с искания за компенсиране на доходите заради инфлацията и за запазване на работните места.

Димитров призова политиците да намерят разум да съставят правителство, за да се вземат всички мерки, за които от КНСБ настояват - за гарантиране доходите на хората, гаранции, че ще продължат енергийните компенсации за фирмите, за да се запазят работни места и да бъдат конкурентни на пазара, разширяване на плащанията на енергийно бедните и актуализация на плана за възстановяване и развитие.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес