Пазете видрите по пътищата!

16 октомври 2014, 12:28 часа • 22521 | прочитания

Видри биват прегазвани по пътищата по време на сезонната си миграция. За това алармира Мария Диловска - експерт-еколог в община Сливен.

Още: Жените@Kaufland vol.2 продължава с нова тема и истории, които вдъхновяват

Още: Съмнителни схеми с работещите в АЕЦ "Козлудуй"? Енергийният министър отговаря

Видрите са защитен вид по Закона за биоразнообразието, който е включен в Червената книга като застрашен. През този сезон те мигрират и излизат на пътя, където лесно стават жертви, особено на шофьори, каращи с несъобразена скорост.

Експертът призовава шофьорите да бъдат внимателни тъй като на пътя могат да излязат всякакви диви животни.

Според Диловска голяма част от популацията на видрата е заплашена не само от катастрофи, но и от бракониерство, тъй като тя се храни с риба и това кара арендаторите на водоемите да вземат крайни мерки за изчезването на видрата от техните рибарници.

Още: Времето утре - 15 март 2025 г.

Още: Два продукта на цената на един за избрани артикули в Kaufland

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес