Отложиха отново делото за смъртта на 18-годишния Тодор Йорданов от Враца, който почина на улицата след спречкване с двамата братя Иван и Десислав Дамянови. Камери в съдебната сграда днес не бяха допуснати.
Още: Съюзникът на Хитлер, когото нарекохме освободител (ВИДЕО)
Още: Георги Тошев за документалния филм "Лили": Зрителите имат нужда от по-обективна истина
Пред магистратите братята заявиха, че въобще не са удряли и били момчето, а само са се предпазвали.
В тази връзка до 24 март трябва да бъдат направени две нови експертизи – за характера на нараняванията, които имали двамата братя, както и тези на починалия Тодор.
Припомняме, че преди година след спор на пътя с тях, младежът издъхна. Спречкването стана в центъра на Враца след размяна на обиди и удари. Първоначално Дамянови бяха обвинени в убийство по хулигански побдуди, предаде Нова тв.
Още: Гуцанов попари надеждите за по-високи заплати в цял един сектор
Още: Променят движението в двете тръби на тунел „Железница“ на АМ „Струма“
Последва петорна експертиза, която обаче доказа, че Тодор не е починал вследствие на побоя от братята, а от вродено сърдечно заболяване. Обвинението за убийство срещу Дамянови беше снето, а делото бе препратено към Районния съд в града. Сегашното обвинение срещу братята е за непристойни действия, извършени с изключителна дързост. Семейството на загиналото момче беше категорично, че не може да приеме такова обвинение.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: След смъртта на папата: "България излиза от една зона на комфорт"
Още: "Записа датата в календара си": Папа Франциск е щял да посети България още веднъж