Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Онкоболната Теодора е отпътувала от Истанбул за София

08 май 2018, 22:36 часа • 2480 | прочитания

Българката Теодора Маджарова, която се намира в тежко здравословно състояние, отпътува тази вечер от Истанбул за София в специално оборудвана за целта линейка, съобщиха от МВнР.

Още: Почина легендарна актриса от Народния театър

Още: Най-важните новини за деня: 3 май 2025 г.

Тя пристигна на летището в турския град с редовен полет от Сау Паулу, където бе посрещната от представители на генералното ни консулство в Истанбул.

Според лекарския екип, който пътува с нея, състоянието й е стабилно, което позволява пътуването до София да се осъществи.

В момента представители на генералното ни консулство в Одрин са на ГКПП Капитан Андреево - Капъкуле, където граничните власти на двете държави я очакват.

Още: Прогноза за времето - 4 май 2025 г. (неделя)

Още: Баща на загинало в катастрофа момиче: Седем години по-късно все още чакаме справедливост

За осигуряване на най-бързото транспортиране на Теодора Маджарова до София е създаден санитарен коридор, допълват от министерството.

Припомняме, че Теодора, която е с тежко онкологично заболяване, е била в Бразилия с надеждата, че ще получи помощ от местен лечител. Това обаче не се е случило и състоянието ѝ се бе влошило значително.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Райкова
Деница Райкова Отговорен редактор
Новините днес