През юни предстои залагането на кила на втория многоцелеви модулен патрулен кораб за Военноморските сили (ВМС). Това съобщи днес командирът на военния ни флот контраадмирал Кирил Михайлов. Той посрещна на официално посещение в щаба на ВМС командира на албанските Военноморски сили контраадмирал Аднанд Агастра.
Още: Прокуратурата разкри детайли за мистериозната смърт на майката на български европрокурор
Още: Как да боядисаме яйцата за Великден само с естествени бои от природата
Контраадмирал Михайлов допълни, че строителството на първия многоцелеви кораб за флота върви безпроблемно и по план. През лятото на вода ще бъде спуснат корпусът на първия кораб, съобщи БТА.
На 17 юни миналата година в завода на МТГ „Делфин“ край Варна, в присъствието на президента Румен Радев, тогавашния министър на отбраната Добромир Заков и началника на отбраната адмирал Емил Ефтимов, бе заложен килът на първия нов многофункционален кораб.
ОЩЕ: Столтенберг: 2% от БВП разходи за отбрана трябва да е минимумът
Още: Великденски дух и до 1000 промоции тази седмица в Kaufland България
Още: Властта печели време за новия план за бежанците от Украйна
Командирът на ВМС припомни, че през 2025 година ще е готов първият от новите кораби, а година по-късно - и вторият.
Албанският му колега коментира, че страната му също има проект за модернизация на въоръжените си сили и флотът е част от него. В отговор на въпрос контраадмирал Агастра каза, че български компании са добре дошли да кандидатстват за строеж на кораби.
Заглавната снимка е илюстративна.