"Много кротките феминацита, които уж се борят срещу насилието, но в действителност използват насилие, когато ги устройва. Видимо неадекватни, агресивни, психически нестабилни "дами" и техни поддръжници.
Въпросът е в коя медия случилото се беше отразено обективно? Да ви улесня - в никоя!
Другият въпрос е защо на протест срещу насилието над жени, се говори за политики, които да поставят жената над мъжа, било чрез различни финансови стимули, било чрез икономически политики", пише журналистката Виктория Георгиева по повод провелия се протест "Нито една повече" и споделя видео от ескалацията на напрежението на демонстрацията.
"Следващ въпрос - защо на протеста прeобладаваха НПО-та, които се опитват да прокарат лгбти политики, промени в НК, касаещи реч на омразата и т.н. Както и политици от една определена коалиция, която ежедневно кърши пръсти за правата на 7446 половите и неприетата ИК.
И последно - феминацитата ли ще си приватизират правото да протестират, те ли ще определят кой и къде може да отиде, кой и какво може да говори?"
В последващ свой пост по темата тя се спира и на основните акценти, които са поискани от протестиращите.
Ето какво пише тя:
Преди няколко дни имаше протест, организиран от "Феминистки мобилизации". Беше обявен като демонстрация срещу насилието над жени. Ето ви основните акценти, и не, не са шега. И тъй като на протеста присъстваха депутати от ДБ, които обявиха подкрепата си, живо се интересувам кога започват да градят комунизма.
- Спешно осъвременяване на закона, включване на понятия като фемицид и престъпления от омраза, извършени на основата на пола
- Превенция чрез изкореняване на патриархалните разбирания и стереотипните роли
- Спешни мерки за облекчаване на положението на безработните, за работниците на първа линия, както и за разрешаването на жилищната криза и за подобряването на достъпа до кризисни услуги в малките населени места
- Обучения в разпознаването на насилие, основано на пола
- Пакет от мерки, които гарантират човешките права и достойния живот на мигрантите, лгбти+, сексработничките
- Гарантирани условия за полово равенство в грижовния труд
- Повече детски градини, адекватна грижа за възрастните хора и по-добро здравеопазване
- Политики, които адресират политическото неравенство, повишаване на заплатите във феминизираните сектори и по-справедливо разпределение на публичните средства
- Демократизация на управлението, чрез целенасоченото включване на жени от всички маргинализирани групи
- Равният достъп може да бъде осигурен единствено чрез овластяване на жените, всичките им други опресичащи се идентичности и различия.
п.п. а плакатът, който държи девойката (явно и вярва в написаното), онагледява цялото безумие."