На днешната дата преди една година загубихме Нери Терзиева. В нейна памет днес беше открита фотоизложба с емблематични моменти от кариерата ѝ. А колеги журналисти на Нери се събраха, за да обсъдят проблемите пред телевизионната журналистика, на която тя отдаде живота си.
Още: Министърът на културата Найден Тодоров е бил в "Пирогов"
Още: Повече от двоен ръст през 2024: Директорът на ПСС за смъртта в българските планини
Съпругът ѝ Евгений Тодоров написа "Книга за Нери". "Тя имаше талант да раздава дарба на другите. Мисля, че това е едно от най-важните неща, защото в книгата започвам с това, че нея на екран я няма 30 години, в публичното пространство - повече от 20 години, но остави следа. През всичките тези години тя раздаваше дарбата си - четеше лекции, поддържаше връзка с колеги", сподели Тодоров в "Панорама" по БНТ.
Той определи днeшния ден като добър за българската журналистика, тъй като в памет на Нери Терзиева са се събрали много журналисти, които са обменили много и различни идеи. На въпрос кой от уроците на Нери Терзиева не сме научили, Евгений Тодоров отговори, че това е евтината сензация. "Емоцията често се налага и в журналистиката. Имаше един случай, в който тя пуска да гледа новини и по трите телевизии първа новина е убито дете при катастрофа. Тя спря телевизора и каза: "Дотук бях". Журналистиката е служене на обществото, а не на евтината емоция, това не е научено", каза той.
Евгений Тодоров разказа и как е протекла първата му среща с Нери. "Тъй като тогава нямаше цветни телевизори и един приятел си купи такъв. И аз за първа среща, вместо на дискотека или ресторант, ѝ викам: "Ще те водя на цветен телевизор, за да гледаме "Панорама". Тя се хвана и оттам тръгна всичко", разказа той.
Още: След проверки на БАБХ: Затвориха заведения в популярни курорти
Още: Шоколадови изделия с грешни етикети: Опасни ли са за децата?