Европейската комисия съобщи, че по молба на България е предоставила на българските власти данни от спътниковата система "Коперник" за оценка на обстановката в районите, поразени от наводненията по Южното Черноморие в последните дни.
Още: ЦИК обясни при какви условия ще оповести проверените протоколи
Още: Времето утре - 7 март 2025 г.
ОЩЕ: Денков твърди, че бедствието в Царево е природно, но проверява и човешката дейност (ВИДЕО)
"Ако впоследствие постъпи молба за съдействие по механизма на ЕС за гражданска защита, ще направим всичко възможно да окажем необходимото съдействие", уточни говорител на ЕК.
"Когато се получи молба за съдействие в областта на гражданската защита, ЕК се обръща до всички държави в ЕС, за да разбере кой с какво може да помогне", поясни говорителят в отговор на въпроси. По неговите думи отговорът в такива случаи е незабавен. "Ако получим молба от българските власти, ще се постараем да отговорим веднага", допълни той, пише БТА.
Още: Кога ще има ограничения на движението по Дунав мост при Русе (СНИМКИ)
Още: България - Земята на розите през очите на проф. Бетани Хюз
ОЩЕ: Оборудват пожарната с нова техника за реакция при бедствия и кризи
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: MeteoBalkans: Мартенското затопляне ще завърши така: С гръмотевични бури
Още: Проучване показа колко вярват на правителството и парламента