От печат излезе книгата на д-р Сяолан Джао - "Вътрешната Красота". Първата й книга - „Лунна пътека във водата“ – се радваше на голям интерес при гостуването на д-р Джао през 2006 година. Сяолан ще ни посети отново от 15 до 20 септември. Представянето на новата й книга ще бъде на 19-ти септември.
Още: Най-важните новини за деня: 19 февруари 2025 г.
Още: Прогноза за времето - 20 февруари 2025 г. (четвъртък)
Красотата, доказано е през хилядолетията човешка история, е нещо наистина важно. Но какво е красота? В новата си книга Сяолан Джао се заема да оспори модните еталони за човешка красота, налагани от рекламни билбордове и търговски внушения.
Сяолан ни предлага съвсем различна мъдрост: за да имаме красива външност, първо трябва да постигнем вътрешна красота. Вътрешната красота се превръща във външна, ако внесем равновесие в живота си.
Опирайки се на древното знание на традиционната китайска медицина, тя разглежда красотата и здравето в хармонична връзка. Истинското здраве излъчва красота. Заболяванията са проява на нарушено равновесие – физическо и духовно. В традиционната китайска медицина оценката на здравословното състояние и благополучието на човека се извършва чрез редица показатели. Правилно ли протича енергията му? Какво се случва в живота му? Дали той се храни, облича и спи в съответствие със сезоните и в хармония с природата? Какво в тялото, ума, душата и живота му е дало възможност за появата на конкретната болест?
Още: Горещите теми в интернет на 19 февруари: Сняг затрупа Варна, a "Ергенът" роди нов лаф
Още: Йордан Божилов: Европа много бързо се нуждае от лидерство (ВИДЕО)
Трябва да съумяваме да се вслушваме в посланията на тялото, казва Сяолан. То ни сигнализира не само какво става вътре в системите му, но и на фино ниво ни подсказва какъв е верният избор за неговото добруване.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Футболните фенове ще могат да видят на живо купата на английската Висша лига в Сердика Център
Освен че пояснява философията и принципите на традиционната китайска медицина, книгата предлага и практични съвети за различни заболявания. Сяолан описва и китайски билкови рецепти за някои от най-разпространените болести.
Авторката прави още една крачка – тя се опитва да прокара мост между Запада и Изтока, между западната медицинска традиция и източната система на лечение. Самата тя със сериозна практика като хирург, обучен в лоното на съвременната наука, но и същевременно наследник на древни лечителски практики, Сяолан
е убедена, че и двата клона на познание взаимно могат да се допълват и да работят успешно за човешкото благополучие.
Още: Отвориха АМ “Тракия” край Бургас
Още: Работилничка за мартеници и училище за магьосници този уикенд в Централни хали
Д-р Сяолан Джао е родена в Китай – по време, когато не е могла да избира кариерата си. Искала да стане журналист, но й било разрешено да учи медицина. Обучена в системата на западната медицина, тя започва работа като хирург в град Кунмин. По-късно заминава за Канада, където продължава да учи. Забелязва, че на Запад се срещат заболявания, които не са характерни в Китай, а също и че методите на традиционната китайска медицина успешно помагат на пациентите й там, където западната медицинска школа се оказва безсилна.
Започва да лекува множество заболявания – депресия, умора, безплодие, рак, различни гинекологични проблеми – чрез акупунктура, масажи, билкови смеси и други древни китайски практики.
Основната разлика между западната и китайската медицина, казва д-р Сяолан, е отношението към тялото. Докато западните лекари гледат на него като на машина, чиито части могат да бъдат поправяни и заменяни, китайската лечителска традиция го възприема в неговата цялост – емоциите, начина на живот и хранене, физическото състояние, излъчването, взаимоотношенията, дори мириса, еластичността и цвета на кожата са в основата на поставената диагноза.
Основава клиника в Торонто, чиято дейност се радва на сензационен успех. Днес клиниката вече не може да отговори на нарастващия поток пациенти, затова д-р Сяолан Джао решава да опише в книги своя опит, като по този начин безценните познания на древната китайска медицина биха могли да стигнат до много повече хора.