Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Българско мобилно приложение за определяне на видовете птици наредено сред най-добрите в света

08 септември 2014, 17:30 часа • 37282 прочитания

Мобилното приложение на Българското дружество за защита на птиците SmartBirds е в листата на World Summit Award Mobile (WSA-Mobile) за най-добрите приложения, които се създават в световен мащаб. Това съобщиха от природозащитната организация, предаде БТА.

Още: Най-важните новини за деня: 19 февруари 2025 г.

Още: Прогноза за времето - 20 февруари 2025 г. (четвъртък)

WSA-Mobile е глобална инициатива, която селектира и насърчава най-добрите, иновативни и креативни мобилни приложения в сътрудничество със Световния форум за информационното общество към ООН.

SmartBirds e номинирано в категорията Околна среда. Престижната класация включва 202 мобилни приложения от различни категории.

Приложението SmartBirds позволява лесно и бързо определяне на видовете птици, срещащи се в България и чрез специален електронен дневник позволява записването на наблюдаваните от природолюбителя птици.

Още: Горещите теми в интернет на 19 февруари: Сняг затрупа Варна, a "Ергенът" роди нов лаф

Още: Йордан Божилов: Европа много бързо се нуждае от лидерство (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес