Аз знам с каква лекота се свежда съдебната реформа до съдбата на специализирания съд и колегата Гешев. Иван Гешев не е авторитарен тип ръководител. Прокуратурата не е устроена така. Всеки решава делата си по собствено усмотрение съобразно доказателства и вътрешни съображения. Всеки акт на прокуратурата отива в съда.
Още: Съюзникът на Хитлер, когото нарекохме освободител (ВИДЕО)
Още: Георги Тошев за документалния филм "Лили": Зрителите имат нужда от по-обективна истина
Това заяви Борислав Сарафов, директор на Националната следствена служба, в предаването "Лице в лице" по bTV.
Наказателният кодекс е безвъзвратно остарял. Към момента не е уреден статутът на престъпленията в сферата на обществените поръчки. Ясни текстове за лица, извършили престъпления в тази сфера, няма.
"Спецсъдът и прокуратурата имат своето място. Те имат четири компетенции - организирана престъпност, тероризъм, корупционни престъпления и дела на европейската прокуратура. Нека да остане компетентността такава, каквато беше в началото. Спецпрокуратурата да се занимава с организирана престъпност и тероризъм", каза още Сарафов.
Още: Гуцанов попари надеждите за по-високи заплати в цял един сектор
Още: Променят движението в двете тръби на тунел „Железница“ на АМ „Струма“
"Ако се въведе шестмесечен срок за затварянето, всеки подсъдим ще отлага, ще протака, за да изтече този срок, делото му да не бъде приключено и то да започне съвсем отначало в общите съдилища. Жалки проценти от делата ще бъдат приключени в тези шест месеца", смята Сарафов.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: След смъртта на папата: "България излиза от една зона на комфорт"
Още: "Записа датата в календара си": Папа Франциск е щял да посети България още веднъж