Аз знам с каква лекота се свежда съдебната реформа до съдбата на специализирания съд и колегата Гешев. Иван Гешев не е авторитарен тип ръководител. Прокуратурата не е устроена така. Всеки решава делата си по собствено усмотрение съобразно доказателства и вътрешни съображения. Всеки акт на прокуратурата отива в съда.
Още: След трагедията в Турция: Засилени проверки за пожарна безопасност у нас
Това заяви Борислав Сарафов, директор на Националната следствена служба, в предаването "Лице в лице" по bTV.
Наказателният кодекс е безвъзвратно остарял. Към момента не е уреден статутът на престъпленията в сферата на обществените поръчки. Ясни текстове за лица, извършили престъпления в тази сфера, няма.
"Спецсъдът и прокуратурата имат своето място. Те имат четири компетенции - организирана престъпност, тероризъм, корупционни престъпления и дела на европейската прокуратура. Нека да остане компетентността такава, каквато беше в началото. Спецпрокуратурата да се занимава с организирана престъпност и тероризъм", каза още Сарафов.
Още: Правителственият самолет ще прибере у дома освободените от хутите български моряци
Още: Времето утре - 23 януари 2025 г.
"Ако се въведе шестмесечен срок за затварянето, всеки подсъдим ще отлага, ще протака, за да изтече този срок, делото му да не бъде приключено и то да започне съвсем отначало в общите съдилища. Жалки проценти от делата ще бъдат приключени в тези шест месеца", смята Сарафов.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Безплатна работилница за деца тази неделя в Kaufland – Трошево във Варна
Още: МвнР с препоръка към българите да се въздържат от пътуване в Лос Анджелис