Борис Бонев от неправителствената организация “Спаси София” бе издигнат за кандидат за кмет на столицата, предаде репортер на Actualno.com.
Още: Най-важните новини за деня: 22 април 2025 г.
Още: Тази нощ: Спират движението по част от магистрала "Струма"
Новината дойде по време на нарочно събитие с граждани, на което бе представен план за развитието на София, подготвен от гражданската инициатива.
“Разхождам се из София и единственото нещо, което правя, е да се ядосвам. Хората, които сега управляват, си броят мандатите, а на нас животът ни минава, но проблемите остават”, бяха едни от първите думи на Борис Бонев от трибуната.
Вярвам, че е време да гласуваме за реална алтернатива, добави Бонев и разказа за различните каузи, зад които с колегите му от “Спаси София” са заставали през годините.
Още: Съюзникът на Хитлер, когото нарекохме освободител (ВИДЕО)
Още: Георги Тошев за документалния филм "Лили": Зрителите имат нужда от по-обективна истина
По думите му работа е на всеки един от гражданите на София да подкрепи промяната. “На 300 страници в 15 теми има разписани над 500 мерки за решаване на общите ни проблеми”, разказа още Бонев, докато представяше готовия план за развитие на столицата, изготвен от “Спаси София”.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Гуцанов попари надеждите за по-високи заплати в цял един сектор
Още: Променят движението в двете тръби на тунел „Железница“ на АМ „Струма“
От организацията залагат на чист, подреден, проходим и автентичен град, какъвто си представят, че ще стане София.