Според канадския вестник "Нешънъл пост", гражданин на Канада, заподозрян като организатор на бомбения атентат срещу автобуса с израелски туристи в България, е роднина на атентатора, загинал при взрива на бургаското летище, съобщи БГНЕС.
Още: Два продукта на цената на един за избрани артикули в Kaufland
Още: "Жените на успеха" с Леона Асланова: Дигиталният живот е второто ми аз
ДНК тестове са потвърдили, че в аферата с атентата на летище Сарафово край Бургас има роднинска връзка, но властите не потвърдиха дали убитият при експлозията също е канадски гражданин.
Истинското естество на роднинската връзка между убития терорист и неговия канадски съучастник обаче остава неясна. Канадският гражданин има повече от един брат, който също има канадско гражданство, но няма данни той да е замесен. Мат Левит, най-големият експерт по въпросите на Хизбула във вашингтонския Институт за Близкоизточна политика, заяви снощи, че в редиците на подкрепяното от Иран движение роднинството между членовете е често явление.
При операциите си „Хизбула” често използва хора, които имат семейни връзки помежду си или са израснали заедно, тъй като тези дългогодишни отношения обвързват членовете, и за разузнаванията и правозащитните органи е много по-трудно да проникнат в мрежите им, посочи Левит.
Още: Фатални онлайн предизвикателства: Говорят майки на починали деца
Още: На тъмно: “Информационно обслужване" с още правомощия