Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Млад лекар се завърна да лекува в Смолян и то в най-трудната специалност

24 януари 2023, 19:16 часа • 25050 прочитания

Млад лекар – д-р Васил Гривнев, от 19 декември работи в Спешното отделение на МБАЛ "Д-р Братан Шукеров" в Смолян. Той е специализирал "Спешна медицина" в УМБАЛ "Св. Георги" - Пловдив, в УМБАЛСМ „Пирогов” – София, и в УМБАЛ "Царица Йоанна – ИСУЛ" - София. 

Още: SOS Детски селища България направи невъзможното, за да събере двама братя

Още: Радостна вест: Увеличил се е броят на щъркелите у нас в сравнение с преди 10 години (СНИМКИ)

35-годишният медик е завършил с отличие Медицинския университет в родния си град Пловдив, съобщиха от пресцентъра на лечебното заведение. Той споделя, че за да избере Смолян за своята лекарска практика, има сантиментална нотка.

"От една страна дядо ми е от кв. "Райково". Имам роднини тук и за мен това е връщане към корените, а от друга страна – много обичам планината и природата. В Смолян хората са много по-различни. Те са по-човечни, по-възпитани и се отнасят с уважение към лекарите – нещо, което е забравено в големите градове. Стандартът, по който се работи в болницата, е висок. МБАЛ – Смолян, обслужва голяма област с много население. Лекарите в болницата са с голям житейски и професионален опит, наясно са с новите тенденции в медицината", казва медикът.

За пациентите е констатирал, че с известно забавяне търсят помощ за заболявания, на които може да се помогне на по-ранен етап.

Още: За седма поредна година доброволци почистват Южното Черноморие

Още: Младежи събраха над 5 тона храна за самотни възрастни хора в Северозапада (СНИМКИ)

"Затова може би трябва да се направи някаква информационна кампания в малките населени места в областта. Забелязвам, например, че пациентите с исхемични инсулти и инфаркти идват късно и няма възможност да се осъществи най-модерното лечение към момента и да им се помогне да се възстановят напълно в кратък срок", подчерта д-р Гривнев.

За себе си сочи, че следва принципа да "не носи" работата си вкъщи, но винаги, когато се случват позитивни неща, те трябва да бъдат показвани за пример.

“Истината е, че ние – лекарите, също сме хора. Помагаме на пациентите си, но не сме Господ и не можем да ги върнем от смъртта“, подчерта той.

Разказва, че попаднал случайно в спешното отделение на УМБАЛ "Свети Георги" и останал там почти шест години.

Още: Четирима души получиха втори щанс за живот след донорска ситуация във Варна

Още: Със сложна операция: Лекари от ИСУЛ спасиха жена с рак на сливицата

"За мен спешната медицина представлява най-интересните пет минути от всяка една специалност. Тя е едно едно море от изключително разнообразни състояния и дори мои колеги – след 30 години трудов стаж, виждат нови неща. Освен това имаш възможност да спасиш човешки живот в рамките на минути. А какво по-хубаво от това, нали!?", обобщава медикът.

ОЩЕ: Увеличиха заплатите в РЗИ и спешната помощ

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Анита Чолакова
Анита Чолакова Отговорен редактор
Новините днес