Млад лекар – д-р Васил Гривнев, от 19 декември работи в Спешното отделение на МБАЛ "Д-р Братан Шукеров" в Смолян. Той е специализирал "Спешна медицина" в УМБАЛ "Св. Георги" - Пловдив, в УМБАЛСМ „Пирогов” – София, и в УМБАЛ "Царица Йоанна – ИСУЛ" - София.
Още: SOS Детски селища България направи невъзможното, за да събере двама братя
Още: Радостна вест: Увеличил се е броят на щъркелите у нас в сравнение с преди 10 години (СНИМКИ)
35-годишният медик е завършил с отличие Медицинския университет в родния си град Пловдив, съобщиха от пресцентъра на лечебното заведение. Той споделя, че за да избере Смолян за своята лекарска практика, има сантиментална нотка.
"От една страна дядо ми е от кв. "Райково". Имам роднини тук и за мен това е връщане към корените, а от друга страна – много обичам планината и природата. В Смолян хората са много по-различни. Те са по-човечни, по-възпитани и се отнасят с уважение към лекарите – нещо, което е забравено в големите градове. Стандартът, по който се работи в болницата, е висок. МБАЛ – Смолян, обслужва голяма област с много население. Лекарите в болницата са с голям житейски и професионален опит, наясно са с новите тенденции в медицината", казва медикът.
За пациентите е констатирал, че с известно забавяне търсят помощ за заболявания, на които може да се помогне на по-ранен етап.
Още: За седма поредна година доброволци почистват Южното Черноморие
Още: Младежи събраха над 5 тона храна за самотни възрастни хора в Северозапада (СНИМКИ)
"Затова може би трябва да се направи някаква информационна кампания в малките населени места в областта. Забелязвам, например, че пациентите с исхемични инсулти и инфаркти идват късно и няма възможност да се осъществи най-модерното лечение към момента и да им се помогне да се възстановят напълно в кратък срок", подчерта д-р Гривнев.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Купена със средства от капачки: Варна с втора детска линейка
За себе си сочи, че следва принципа да "не носи" работата си вкъщи, но винаги, когато се случват позитивни неща, те трябва да бъдат показвани за пример.
“Истината е, че ние – лекарите, също сме хора. Помагаме на пациентите си, но не сме Господ и не можем да ги върнем от смъртта“, подчерта той.
Разказва, че попаднал случайно в спешното отделение на УМБАЛ "Свети Георги" и останал там почти шест години.
Още: Четирима души получиха втори щанс за живот след донорска ситуация във Варна
Още: Със сложна операция: Лекари от ИСУЛ спасиха жена с рак на сливицата
"За мен спешната медицина представлява най-интересните пет минути от всяка една специалност. Тя е едно едно море от изключително разнообразни състояния и дори мои колеги – след 30 години трудов стаж, виждат нови неща. Освен това имаш възможност да спасиш човешки живот в рамките на минути. А какво по-хубаво от това, нали!?", обобщава медикът.
ОЩЕ: Увеличиха заплатите в РЗИ и спешната помощ