Американските технологични гиганти Amazon и Google обявиха рекордни печалби за последното тримесечие, предаде БГНЕС, по информация на АФП.
Още: Резерви на Starlink заради несигурния Мъск: Япония и IT коалицията с ключови доставки за Украйна
Още: Китай пуска 10G интернет от следващо поколение
Печалбата на Amazon е нараснала десетократно в сравнение със същия период на 2017 година и е достигнала цели 2,9 млрд. долара. Приходите на компанията са 56,6 млрд. долара, което е увеличение с 29%.
В същото време холдингът Alphabet, който притежава Google, обяви печалба от 9,2 млрд. долара за третата четвърт на годината. Това означава увеличение от 36% в сравнение със същия период на 2017 година.
Изненадващо обаче силните финансови резултати на редица водещи американски технологични компании, включително Microsoft, Tesla и Twitter, доведоха до значително повишение на котировките на Уолстрийт след вчерашния срив.
Още: A1, Vodafone и Ericsson установиха първата в света международна 5G Standalone роуминг
Още: Кой спечели? Хуманоидни роботи се състезаваха с хора в полумаратон (ВИДЕО)
Междувременно стана ясно, че през последните две години Google е уволнила 48 служители, обвинени в сексуален тормоз. Сред уволнените са и 13 висши мениджъри. Информацията беше потвърдена от Google, след като The New York Times написа, че един от създателите на операционната система за мобилни устройства Android Анди Рубин е бил освободен заради обвинения в сексуален тормоз. Според неназовани източници при напускането си Рубин обаче е получил обезщетение от 90 млн. долара, а от Google са опитали да покрият други подобни обвинения.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Религия, демокрация, дори любов: Ново общество, създадено от AI (ВИДЕО)
Според главния изпълнителен директор на компанията Сундар Пичай обаче никой от 48-те уволнени за сексуален тормоз през последните две години не е получил обезщетение при напускането си. Говорител на Рубин вече отрече написаното от The New York Times. Според него Рубин е напуснал Google по собствено желание, за да стартира собствена технологична компания.