Предвиденото изстрелване на ракетата Falcon 9, което се очакваше да бъде днес, няма да се състои. От Space X обявиха, че лошо време е причината за поредното забавяне с космическата ракета.
Още: Религия, демокрация, дори любов: Ново общество, създадено от AI (ВИДЕО)
Още: Мъск: Това ще върне 10 часа от живота ви
"Силните ветрове и дъждове във Флорида ни принудиха да вземем това решение", съобщиха от компанията.
Все пак се очаква изстрелването да се не забави чак толкова много. Новото извеждане на ракетата е предвидено за събота (14 януари), коментира International Business Times.
Първото изстрелване на Falcon 9 бе планирано за 1 септември миналата година, но експлозия забави извеждането й в Космоса с повече от 4 месеца. Проваленото изстрелване костваше на Space X и Илон Мъск разноски на стойност 200 милиона долара.
Още: Хората се вежливи с ChatGPT, за да не въстанат роботите: Това струва милиони долари допълнително
Още: Повече мегабайти за клиентите на Yettel, пътуващи в Швейцария и Монако