Изпълнителният директор на Twitter Илон Мъск планира да започне да таксува бизнес абонатите на платформата с 1000 долара на месец за златна отметка, както и с 50 долара за свързаните акаунти. Според технологичния сайт The Information, фирмите, които откажат да плащат тази такса, ще загубят златната си значка за автентична организация. По този начин Twitter предлага фирмите, искащи да се регистрират да са като "проверена организация".
Още: „Училище за отговорни инфлуенсъри“ обучава и сертифицира създатели на съдържание
Още: Бунт в Microsoft: Уволниха двама служители, скочили на ръководството (ВИДЕО)
Статусът със златна отметка е част от новата услуга Twitter Blue for Business, която беше анонсирана през декември като нов начин за фирмите и техните филиали да проверяват и отличават себе си в Twitter.
ОЩЕ: Мъск сподели руска пропаганда за 150 000 убити украинци и само 18 000 руснаци
Програмата дава право на бизнесите да свързват основния си акаунт с лица, фирми и марки, които ще получат малка значка на профилната снимка на тяхната компания-майка до тяхната собствена синя или златна отметка. Освен това, програмата ще включва и подсилване на туитове, което ще увеличи обхвата и разпространението на организациите и техните филиали.
Още: Yettel предлага специална онлайн отстъпка за два от най-новите модели на Samsung
Още: DesignTech Expo 2025 очерта бъдещето на бизнеса с AI иновации, автоматизации и вдъхновение
Скъпият абонамент е само една от многото промени, които главният изпълнителен директор Илон Мъск въвежда в опит да увеличи приходите и да намали дълга на Twitter от 12.5 млрд. долара.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: „Мики 17“ – научнофантастичният шедьовър на Бонг Джун Хо, вече в A1 Видеотека на A1 Xplore TV
Още: „Промо вторник“ в приложението Yettel: Motorola Moto G85 5G с 40% отстъпка
ОЩЕ: Потребителите в Twitter ще могат да обжалват при блокиран профил
От Actualno.com припомняме, че на фона на масовите съкращения на служители през октомври, много големи компании спряха да рекламират в платформата. А главният изпълнителен директор предприе редица ходове в опит да компенсира намаляващите приходи от реклами.
Той започна да таксува потребителите с по 8 долара на месец за абонаментната услуга Twitter Blue. Тя обаче беше спряна малко след дебюта си поради нарастването на акаунтите, имитиращи сини отметки. Компанията поднови програмата през декември с нови предпазни мерки, предназначени да предотвратят потопа от имитатори, предизвикващи масово объркване.
Още: Резерви на Starlink заради несигурния Мъск: Япония и IT коалицията с ключови доставки за Украйна
Още: Китай пуска 10G интернет от следващо поколение
we’re relaunching @TwitterBlue on Monday – subscribe on web for $8/month or on iOS for $11/month to get access to subscriber-only features, including the blue checkmark 🧵 pic.twitter.com/DvvsLoSO50
— Twitter (@Twitter) December 10, 2022
И докато милиардерът обеща да сподели рекламните приходи от платформата със създателите на съдържание в нея, наскоро той отбеляза, че за да се случи това, те трябва да си плащат по 8 долара на месец. Компанията също така започна да продава на търг офис мебели и други активи, след като се появиха съобщения за неплатени наеми, включително и на централния офис в Сан Франциско.