3D принтиране - начин да си построиш къща за само две денонощия

09 юли 2020, 08:22 часа • 4914 | прочитания

Чешки екип проектира и разработи 3D печатница за намаляване на емисиите на въглероден диоксид с 20%. Първият ѝ продукт е къща, построена само за… 48 часа. Освен това тази футуристична къща може да плава, пише БГНЕС.

Още: „Промо вторник“ в приложението Yettel: Motorola Moto G85 5G с 40% отстъпка

Още: Резерви на Starlink заради несигурния Мъск: Япония и IT коалицията с ключови доставки за Украйна

Екологичната къща е готова за 48 часа, а процесът е 7 пъти по-бърз от традиционните методи и разбира се, с 50% по-евтин.

Екипът, стоящ зад проекта "Първият", използва шотландска роботизирана ръка, която отпечатва 15 см материал в секунда.

Къщата се състои от спалня, хол, баня и кухня. Гаранцията ѝ е 100 години.

Още: Китай пуска 10G интернет от следващо поколение

Още: A1, Vodafone и Ericsson установиха първата в света международна 5G Standalone роуминг

Строителната индустрия произвежда 39% от емисиите на въглероден диоксид в света, а авиацията например – 2%. Ако строителните материали и стратегии не се променят скоро, тогава тази индустрия ще продължи да влияе значително върху планетата и климатичните промени.

Заглавна снимка: Архив

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес