На майчинския празник - Благовещение, бяха представени идейните творби от съвместния проект на УМБАЛ „Медика Русе“ и ПГСАГ „Пеньо Пенев“. В конкурса участваха ученици от XI и XII клас на строителната гимназия, които показаха 9 свои творби. Те работиха по темата „Новият живот в аристократичния град“. Едно от задълженията на организаторите на конкурса бе стенописът да бъде реализиран върху стена в залата за изписване на бебета на клиниката.
Още: Кметът на Русе и президентът на БФС обсъдиха развитието на футбола в региона
Още: Кметът на Русе и главният мюфтия: Диалогът между общностите е ключът към единството
Журито, в състав доц. д-р Кирил Панайотов – управител на Лечебни заведения „Медика“, д-р Татяна Итова – началник на отделение по Неонатология и доц. д-р Елисавета Вълчева – началник на отделение по Образна диагностика, определи за победител абитуриента Сонер Хакъ.
В класирания на първо място проект символиката на новия живот е представена чрез два силуета – на майка и дете, в които майсторски са вплетени елементи от архитектурата на Малката Виена. Сред сградите, изобразени в лицата на фигурите, ясно се откроява Русенската библиотека - едно от най-старите и най-рано създадени духовни средища в България. Цялата композиция е стилизирано оформена като лодка, плуваща по великата река Дунав.
Доц. Д-р Панайотов потвърди, че „Медика Русе“ ще участва в реализирането на творбата на Сонер Хакъ. Стенописът да бъде окончателно завършен през месец май 2019 г.
Още: Кметът на Русе откри обновената сграда на детска ясла
Още: Ето кое е най-четящото дете в Русенската библиотека за 2024 г.