След вторите парламентарни избори, третите не изглеждат така далеч, а възможността за създаване на работещи коалиции на пръв поглед е твърде ограничена. Ето защо кулинарната политическа академия „Миш-маш“ предлага своя рецептурник „Тюрлю гювеч“ за забъркване на предизборни и следизборни коалиции – независимо за сегашното или предстоящото есенно политическо издание на риалити формата „Кошмари в кухнята“.
Още: Тръмпизъм или смърт, това е въпросът
Още: Пак иска да ни надпростачи
Ето някои от рецептите.
Коалиция тип „Ориенталски шиш-кебап с деконструирана варена тиква и розов ляв домат за гарнитура“ – един тематичен ретро фюжън между партиите на статуквото – съответно ДПС, ГЕРБ и ДПС. В нея всички се въртят на шиша на ДПС за максимално удоволствие и правилно разпределение на порциите от главния готвач Ахмед Доган.
Коалиция тип „Учиндолски пепър стек, поднесен с чипс от сушена кюстендилска слива и ърбън сос от софийски кестени“ – една локална интерпретация на европейска кухня, създадена по рецепта на славяновския Мастършеф Радев, със съставки включващи нова реколта депутати от „Има такъв народ“, „Изправи се, Мутри вън“ и „Демократична България“, която да узакони доминацията в българската политическа кулинария на гастрономическата школа на руския гурме гений генерал Решетников. И тъй като съставките на това блюдо не достигат за кулинарно мнозинство в ресторанта на парламента, ястието може да се сервира върху плато от карамелизиран банкянски арпаджик и чери домати от градинката на Позитано, любезно предоставени от фууд блогърите Бойко Борисов и Корнелия Нинова.
Още: Защо са ни оръжия, като имаме лайкове?
Още: Приключенията на Оранжевия тигър в огледалния свят на карикатурата
И ако с тези рецепти се изчерпва състава на обедния лист в закусвалнята на предстоящия да се формира след 11 юли парламент, коалиционното меню за следващите парламентарни или президентски избори може да включва и други рецепти.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Например патриотично мезе „Свински уши по македонски, маринован марешки врат и пушено филе от националистическа бургаска скумрия“. Това ястие може да върви в едно меню с десерт от деконструираната банкянска тиква, а и с друго някое блюдо в контекста на кухнята на традиционното българско семейство, богата на анти-джендър, анти-LGBT и анти-либерастки подправки, от които червата на истинските български арийци къркорят гръмко в ритъма на „Кой уши байрака, кой му тури знака – „Смърт или свобода“.
Възможни са още коалиционни гастро изненади като „Пълнен череп от чер жребец по Дубайски“ в тристепенно меню включващо ямболска разядка по рецепта на шеф Тодор Африкански и чийзкейк с череши хрущялки от личното ранчо на братя Галеви край Дупница.
Съществуват и още блюда, които да влязат в нови гастро коалиции с препратки към кухнята на великата руска храна – с много водка и сельодка, салата Оливие и докторски колбас, поднесени от партийните готвачи на партия Възраждане, начело с маестро Копейкин. Или телешки бургери от рецептурната книжка на Цецо Цветанов от кулинарната академия на „Републиканци за България“.
Още: Реч на Доналд Тръмп при инаугурацията на Доналд Тръмп
Още: 10 добрини, ако дадем на Борисов 2-3 месеца като премиер
Въобще българската политическа кухня тази година обещава да засенчи интереса към кулинарни формати като Hell’s Kitchen, Мастършеф и „Кошмари в кухнята“. Възможно е обаче в един момент на българина да му писне от цялата тази политическа гастрономия и да реши да отиде за гъби и мечки в деня на следващите предсрочни избори.
Автор: Мавро Василис, Прас-Прес