Защо не Радан Кънев за премиер, каза и Каракачанов

03 ноември 2014, 16:06 часа • 16810 | прочитания

Напълно възможно е да подкрепим правителство с премиер Радан Кънев. Това заяви лидерът на ВМРО Красимир Каракачанов по време на разговорите с президента Росен Плевнелиев.

Още: Ново начало и за ДСБ: Откриха нова структура на партията в Бургас, след като Пеевски проби старата им (СНИМКИ)

Още: Разцепление в ДПС-ДПС по оста Чакъров - Кючюк. Сигнали за трансфери към Пеевски и протекции за кметове

Единият от двамата водачи на "Патриотичния фронт" повтори позицията на петата по големина политическа сила в 43-тото Народно събрание - без политическо участие в бъдещия кабинет от страна на ПФ, само, евентуално, с експерти. Каракачанов припомни и набързо програмата на ПФ, която вече мнозина знаят наизуст.

"Нашето становище е, че ако не се направи пълна ревизия в енергетиката и не се предоговорят изкупните цени на тока от някои от частните производители, в това число и т. нар. зелена енергия, цените на тока ще продължават да растат и това ще бъде проблем за ниските доходи на българските граждани и за българския бизнес.

Втората тема са монополите и не само енергоразпределителните дружества, но и за големите търговските вериги и за монополите във всяка една област, където унищожават средния и дребния български производител. Необходимо е ново, антимонополно законодателство и реална работа на анти монополните структури.

Още: Лази ли Борисов по гърба на Пеевски? Депутат от ПП-ДБ за новото мнозинство

Още: ДПС на Доган може и да дръпнат килимчето на кабинета, но ГЕРБ разчита на гърба на Борисов

Третият огромен проблем е свързан с битовата престъпност. Цели райони на страната са обхванати от таци битова престъпност и полицията не може да се справи.

Четвъртият проблем - така наречените обществени поръчки, източването насредства чрез тях. Настояваме за нов закон за обществените поръчки", каза лидерът на ВМРО.

Междувременно слуховете за бъдещото разпределение на постовете в правителството се множат. Според "24 часа" ГЕРБ не иска о.з. ген. Атанас Атанасов да поема МВР, но Реформаторите настояват той да е в силовите структури и сега са се прицелили в ДАНС. Зам.-шефът на ДСБ д-р Петър Москов имал желание да стане здравен, а лидерът на СДС Божидар Лукарски - правосъден министър.

Днес текат последни редакции в общата управленска програма на ГЕРБ и РБ, а от утре вече Борисов чака официално предложения за министри от Реформаторите.

Още: Политолог каза ще подкрепи ли ДПС на Доган вота на недоверие

Още: "Посочете ми кой е кадър на Пеевски?": За Ангелов ДПС-ДПС ще са проруски, ако се оттеглят от мнозинството

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес