Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Захариева изрази благодарност към Китай за грижите към българите в азиатската страна

02 февруари 2020, 10:08 часа • 1901 прочитания

Вицепремиерът и министър на външните работи Екатерина Захариева изпрати писмо до китайския си колега Ван И, в което изрази солидарност и съпричастност с Китайската народна република в борбата с новия коронавирус.

Още: Двама се бият за шеф на КЕВР, един е кандидатът за НЗОК

Още: Огнян Минчев: Ставаме все по-големи длъжници на героизма, с който украинците защитават Европа

„Високо оценяваме неспирните усилия на китайското правителство да се бори с новия коронавирус и имаме пълно доверие в способността на Китай да контролира вирусното заболяване. Китай предприе бързи и силни мерки, като въведе национален механизъм за предотвратяване и контрол, който се надяваме, че ще бъде ефективен за ограничаване по-нататъшно разпространение на вируса“, заяви в писмото Екатерина Захариева.

Външният ни министър изрази съболезнования за загубените животи в следствие на болестта и пожела бързо възстановяване на всички заразени в Китай.

В писмото си до министъра на външните работи на Китайската народна република Екатерина Захариева благодари на китайското правителство за грижите към всички българи, които понастоящем живеят там.

Още: Радан Кънев: Европа не е длъжна да възприема ролята на жертва

Още: Петя Цанкова, БСП: 600 млн. лв. е необходимият остатък за увеличението на всички пенсии

„Приемете моята благодарност за грижата за всички български граждани, които пребивават в Китайската народна република. Оставам убедена, че ще се справите успешно с това велико предизвикателство за добро на всички“, посочи Екатерина Захариева в писмото да министър Ван И.​

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Йорданка Калчева
Йорданка Калчева Отговорен редактор
Новините днес