Има формална и неформална причина за изключването ми. Формалната беше, че изразих съмнение в логиката на това, че предишният председател на партията Емил Георгиев е оглавил листа. Неформалният повод пък е свързан с феномена на „груповата динамика” – затворените групи развиват голямо доверие между своите членове и когато външен човек се опита да влезе в тази група, но не е приет, той рязко губи доверие. Това заяви бившият лидер на партията ДЕОС Виктор Лилов по повод своето изключване.
Още: Вандализъм, излагация: Слави Трифонов за изстъпленията на "Възраждане" пред представителството на ЕК
Още: Депутат от "Възраждане" е сред задържаните след протеста, двама са обгазени
По думите му партии като „Да, България” или Зелените не са замесени в това и нямат общо.
Не се ползвах с кредит на доверие още от първия ден, сподели още Лилов пред bTV. По думите му причината, поради която е избран за председател на партията, е че не е имало друга кандидатура.
„Една либерална партия може да се прави от либерали, не може да се прави от хора, които дори не са и демократи”, заяви още той. Според него е лош знак, когато партиите започнат да занимават зрителите и привържениците си „не с идеи за това как ще променят обществото към по-добро, а със себе си”.
Още: ДПС осъжда вандалските действия от симпатизанти на "Възраждане"
Още: Правителството осъди поругаването на сградата на Европейската комисия
„Тъжното е, че една партия беше разрушена, може би от егоистични цели на отделни хора в нея. Тя можеше да гарантира представителството на една, макар и малка, група хора с либерална идентичност”, сподели още той. Според него в страните от Източна Европа се наблюдава възход на популизма и разрушаване на малките политически организации.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Кирил Петков и Николай Денков осъдиха вандалщината срещу сградата на ЕК в София
Още: ГЕРБ: Категорично осъждаме действията на "Възраждане" и посегателството над сградата на ЕК в София