"Има ли промяна в условията, има ли нови резултати от страна на Северна Македония?"
Още: Първият български изтребител F-16 кацна на родна земя (ВИДЕО)
Още: Йотова посочи трите важни въпроса пред кабинета Желязков: Какви ще са позициите ни?
Така коментира вицепрезидентът Илияна Йотова вчерашния видеозапис на министър-председателя Кирил Петков, с който той призова президента да свика Консултативния съвет за национална сигурност (КСНС).
"Вчера министър-председателят аргументира това свое решение с международния натиск, но не даде възможност да чуем други аргументи - има ли промяна в условията, има ли нови резултати от страна на Северна Македония", запита Йотова и допълни, че "ще видим" какво ще е решението на президента Румен Радев във връзка с призива на Петков.
Йотова припомни за почти 5-часовото заседание на КСНС на 10 януари, който излезе с позиция, че България не може да се обвързва със срокове за отмяната на ветото за започване на преговори за членство в Европейския съюз от Северна Македония и че чака конкретни резултати от Скопие.
Още: България видя "нови рискове" - променя програмата за инвестиции в отбраната
Още: "Срещу потенциални агресори": Купуваме боеприпаси за многофункционалните патрулни кораби
"Ако министър-председателят има аргументи в тази посока, беше добре да ги чуем. Неговите аргументи вчера бяха с външен адрес. Ако правителството е постигнало гаранции и договорености, редно е да ги знаем", настоя вицепрезидентът.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: България - в ЕС или с Русия: Дебат като народна песен за вота на недоверие
Още: "Не можем да имаме външна политика, докато ...": Из бисерите на „Величие“ за вота на недоверие
"Имах усещането, че нещо е станало. В края на работния ден, изведнъж така неочаквано. Ако си послужим с начините на изразяване и стила на правителството - нещо имплицитно е станало", коментира още Йотова.
Тя се обяви категорично против всеки опит за пренаписване на българската история, за подмяна на фактите.
„Наша мисия е българското културно-историческо наследство да върне своите позиции в световната съкровищница. Стъпка в тази посока е планираният от президентската институция международен форум с учени от цял свят, посветили своите търсения на старобългаристиката, на кирилицата, на българския език“, посочи вицепрезидентът.
Още: "Няма за цел да упрекне правителството": За Желязков зад вота на недоверие стоят други идеи