Ваня Григорова: София снощи приличаше на Париж

17 ноември 2023, 12:03 часа • 2267 | прочитания

"Случилото се снощи е много твърд подход, предприет срещу запалянковците и футболните фенове, и е редно някой да поеме отговорност за това. Недоволството към управлението на БФС е много сериозно, но видяното насилие не е непривично за европейска държава. Напротив, София снощи приличаше на Париж, но не би трябвало по този начин да се решават тежките проблеми, които има във футбола".

Още: Външно: Недоумяваме как Мицкоски манипулира и лъже

Още: Тошко Йорданов: По-честно беше да касират изборите и да проведат нови

Това коментира общинският съветник от БСП в София и неуспял кандидат за кмет Ваня Григорова. Коментарът й дойде преди началото на заседанието на Административния съд в София по делото за изборите за кмет в София, предава БТА.

Още: "Готов съм да разговарям": Терзиев протяга ръка към всички лидери на партиите в Столичния общински съвет

"Очакванията ми са съдът да разгледа документите и доказателствата и да вземе решение съобразно законността и справедливостта", каза Григорова. Припомняме, че тя подаде жалба срещу избора на Васил Терзиев като столичен кмет, а преди седмица съдът отхвърли искането и за спиране на изпълнението на решението на Общинска избирателна комисия - София за определяне на кмет на столицата. Под жалбата в съда подпис има и от Иван Таков, в качеството му на председател и представляващ местната коалиция "БСП за България".

Още: Борисов е доволен от срещата в Джеда: Призовавам лидерите да оправдаят очакванията на света

Още: Двоен удар по Кирил Петков, остана без имунитет по второ обвинение

Ще има ли среща с Терзиев?

Относно изпратената покана за разговори от страна на кмета Васил Терзиев към лидерите на партиите, Григорова коментира, че могат да си водят каквито искат разговори, но тя е общински съветник, който не е част от БСП, и тези разговори нямат отношение към нейната позиция в Общинския съвет.

Още: Гледат жалбата на Ваня Григорова срещу избора на кмет на София

Още: МВР: Няма основания да провеждаме разследване за липсващи бюлетини

Още: Единият иска трансформация, а другият да бъде колективен орган: Как Иван Стойнев и Росен Карадимов виждат КЗК?

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивелин Стоянов
Ивелин Стоянов Отговорен редактор
Новините днес